Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Diploma nelkul el lehet...

Diploma nelkul el lehet helyezkedni programozokent?

Figyelt kérdés
Nagy hatrany a papir hianya?
2015. febr. 10. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Kapcsolatok nélkül kelleni fog a papír. A tudás önmagában ma már nem elég, ha nem tudod papírral igazolni. Az más kérdés, hogy sokan papírral a kezükben sem tudnak annyit mint más "hobbi" programozó.
2015. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam annak, amit az első írt. Nekem sem kellett diploma, se kapcsolatok.
2015. febr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is pont ellentkezőjét tapasztaltam, mint #1. Meg se nézték a papírjaimat. 3 napos próbamunka, majd szerződés.
2015. febr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Komplikato ***** válasza:
100%

Magyar cégek nyűgje a papírmánia. Ha külföldre mész vagy itthon találsz értelmes külföldi céget, akkor nem biztos, hogy kell papír, cserébe le kell nyűgöznöd őket a tudásoddal.

Azért ide tartozik, hogy ha van diploma, akkor cégen belül (még mindig külföldi cég ugye) jobb és több esélyed van az előrelépésre, egy ismerős így lett igen fontos ember a Nokiánál.

2015. febr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
El lehet helyezkedni, de akkor nem árt, ha van referenciád, munkatapasztalatod.
2015. febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlenül, de "jobb helyeken" most is elvárás, vagy helyette fel kell mutatnod valami egyenértékű referenciát. (Több jó állás, sok tapasztalat stb...)


Valamelyik kell, különben be sem hívnak az interjúra.

2015. febr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kell, de nehezebb. Saját tapasztalat alapján kis cégeknél nagyobb az esély - viszont náluk a fizetés általában a nagyobb cégek alatt van.


Viszont, ha már van valódi referenciád, munkáid, utána már lényegesen könnyebb tovább mozogni (pláne ha van céges környezetben pár év tapasztalatod)

2015. febr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

> Diploma nélkül el lehet helyezkedni programozóként?

Igen, el lehet.


> Nagy hátrány a papír hiánya?

Igen, nagy hátrány.


Nézzük a tényeket:


* A diploma nem jelenti azt, hogy valaki ért valamihez.


* Manapság a diploma nem jelenti azt sem, hogy valakit érdekel egy szakterület.


* A cégek ezt pontosan jól tudják.


* Vannak kis/nagy cégek amik teljesítmény orientáltak és tényleg nem érdekli őket a papír, pontosban tudják, hogy annyi köze van a diplomának a programozói tudáshoz, mint egy nyelvvizsgának a nyelvtudáshoz. Ezeknek a cégeknek van ügyfélbázisuk és megélnek a piacon. De Mondanom sem kell, hogy nem magyar cégek, de még ha itt is alapították őket, külföldi piacra termelnek.


* Általában egy diploma nélküli programozót olcsóbban lehet alkalmazni.


* Azok a cégek amik EU-s pénzeket konvertálnak kocsikra meg drogra (Kutatás-fejlesztés, Consulting cégek) akkor a pályázatok miatt kell hogy a dolgozóknak legyen felsőfokú végzettsége. Ezek szép számmal vannak Magyarországon, hazai cégek szinte csak ilyenek.


* Start-up-ok, kis piac orientált cégek nem szívesen alkalmaznak diploma nélkül. Mivel nincs HR-jük és egyszerűen nem akarnak kockáztatni. Itt csak a kapcsolatok számítanak.



tl;dr: Ha komolyan érdekel a szakma érdemes elvégezni a felsőfokú képzést. Tanulj amennyit tudsz és ha marad időd azért járt be egyetemre is.

2015. febr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem diploma nélkül alkalmaz német cég, diplomásnak járó fizetéssel. LinkedIn, GitHub és StackOverFlow accountok alapján találtak rám, az előző munkáim alapján vettek fel, nulla kapcsolatom volt velük előtte.
2015. febr. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!