Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell C#-ban txt fájlba...

Hogyan kell C#-ban txt fájlba írni úgy, hogy rámentsen?

Figyelt kérdés

Így van meg a végén a beolvasásnál, de így ugye hozzáfűzi...


FileStream fs = new FileStream("karakterek.txt", FileMode.Append);

StreamWriter beolvas = new StreamWriter(fs);

beolvas.WriteLine("{0} {1} {2} {3}", b, c, utoeroketto, sebessegegy);

beolvas.Close();



2015. jún. 12. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Az Append jelenti az összefűzést. Nézd meg, milyen lehetőségek vannak a FileMode-on belül.
2015. jún. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Programozáshoz nem árt egy alapszintű angol tudás, az append szó hozzáfűzést jelent.


FileStream("karakterek.txt", FileMode.OpenOrCreate, FileAccess.Write);

ezzel a módszerrel ha létezik a karakterek.txt akkor megnyitja (felül)írásra, ha pedig nem létezik akkor létrehozza és megnyitja írásra.


Tipp: ajánlott az MSDN súgót olvasgatni, sok hasznos infó van ott: [link]

2015. jún. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De arra vagyok kíváncsi, hogyha a txt-ben van egy

Piroska 440 33 8 mentés, de azt akarom, hogyha beírom hogy Piroska akkor ne hozzáfűzze, hanem rámentse... tehát pl

560 33 8 szerepeljen, ne pedig alárakja, hogy

Piroska 440 33 8

Piroska 560 33 8

2015. jún. 12. 20:39
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert így ha hatszor beírom a nevet, hatszor fogja menteni egymás alá különböző értékekkel a txt fájlba. De én azt szeretném, hogy az adott nevet felülírja.
2015. jún. 12. 20:42
 5/7 Tengor ***** válasza:

Annak a logikáját neked kell megírnod! Oda kell görgetni a fájlt, kitörölni annyi karaktert, amilyen hosszú a sor, majd a helyére (vagy a fájl végére) írni az új adatokat.

Ha nem fexik az ilyen fájlművelet, akkor jöhet a favágó módszer! Beolvasod az egész fájl, módosítod a stringben amit szeretnél, majd felülírod az egész fájlt.

2015. jún. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csináltam egy játékot, ami menti a jegyzettömbe a neveket, de azt is megcsináltam hogyha az adott név már szerepelt, akkor ne mentsen. De kitaláltam valamit, és most azt kellene, hogy mégis csak mentsen, deúgy, hogy az előzőt törli előtte, de csak az adott nevet és a hozzá tartozó értékeket.
2015. jún. 12. 21:53
 7/7 Tengor ***** válasza:
Hajrá!
2015. jún. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!