Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha eddig Javát tanultam...

Ha eddig Javát tanultam egyetemen és abból van némi tapasztalatom, de megbántam és C++ programozóként akarok elhelyezkedni, akkor hogy tudnék váltani?

Figyelt kérdés

Egy előző vidéki egyetememen, Gazdaságinformatikus Bsc-n csak Javát és C#-ot oktattak, én viszont önszorgalomból tanultam C-t egy könyv alapján, valamint C++ -t is most tanulgatom. Most jelenleg Eltén vagyok Programtervező Msc-n. Korábban pedig programoztam egy Java projektben.


Azonkívül, hogy olvasom a C++ könyveket, hogy tudnám magam úgy átképezni, hogy kezdő C++ programozóként felvegyenek 23 évesen, amikor igazi tapasztalatom csak Javából van? Nem érzem magam hülyének a C/C++ -hoz, de hol tudnék tapasztalatot szerezni hozzá? Csináljak egy opensource projektet és azt mutogassam referenciaként? Vállaljak diákmunkában C++ programozást? Keressek C++ -os gyakornoki helyet úgy, hogy csak könyvből tanultam a nyelvet?


2015. jún. 13. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

És te elvégezted az egyetemet?


Remélem csak viccelsz...


Na, de jó kedvemben vagyok, tehát: Úgy tudsz c++ programozóként elhelyezkedni haaaa (dobpergés) tanulsz C++ programozást, és gyakorolsz!!


Gyakorlás, gyakorlás, csinálsz igen referencia progikat, próbálsz szerezni gyakornoki munkát, vagy céget ahová felvesznek junior fejlesztőnek.


És ha könyvből akarsz nyelvet tanulni, akkor most rögtön és azonnal hagyd el ezt a pályát (vagy ne, legalább csökkented a konkurenciát). Programozni úgy lehet könyvből tanulni, mint autót vezetni. Tehát sehogy. A legalább szabályokra jó, a többi gyakorlat, gyakorlat, és még több gyakorlat.

2015. jún. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy jó könyvből sok jó dolgot lehet megtudni, és minden ilyen könyvben írják is ne csak olvasd hanem csináld és gyakorold amit olvastál. Tehát egy jó könyv segít a tanulásban és valószínű többet fogsz megtudni magáról a nyelvről ha annak a könyveibe belenézel aki létrehozta a nyelvet.
2015. jún. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves. Otthon csinálok SDL-ben játékokat, annyi még nem biztos elég, hogy felvegyenek pályakezdő C++ programozóként.
2015. jún. 13. 19:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Csinálj GameMaker -ben és felvesznek Seniornak is :D
2015. jún. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyakorold be magad a C++-ba. A külön projekt nem hülyeség, és a többi ötleted is jó. Gyakornoki helyként inkább az egyetem által meghirdetett projektekre jelentkezz, oda még akkor is bevesznek, ha nem tudsz adatszerkezeteket készíteni.
2015. jún. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, csinálj valamit, amit lehet mutogatni. :)


gyakornoki hely: több esélyed van, hogy ha vagy profi vagy ismerős vagy pesti vagy.

2015. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pesti vagyok.
2015. jún. 15. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!