Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell kimondani a...

Hogyan kell kimondani a java-t? (programnyelv)

Figyelt kérdés
Jáva vagy java?
2015. jún. 14. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy jólesik. Egy volt tanárom "dzsáva" módon ejtette.
2015. jún. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is hallotam már úgy :D . HOlnap vizsgázok és nem tudom hogy hogy mondjam ki.
2015. jún. 14. 14:45
 3/9 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Hát ejtsd úgy, ahogy a tanárod, abból baj nem lehet. :D Amúgy tökmindegy, nem ezen áll vagy bukik a vizsgád.

2015. jún. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az angol kiejtés "dzsáva".

Fonetikusan: /ˈdʒɑːvə/ (remélem jól jelenik meg ide bemásolva)

[link]

2015. jún. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel bevallottan Jáva szigetéről nevezték el, azt meg mi itt mindig is Jávának mondtuk. Így nálunk a jáva ajánlott.

Ha nagyon kiejtésnácik szeretnénk lenni, akkor a pentiumot penCiumnak mondanánk, mert úgy lenne az igazán korrekt - dehát ki mondja ezt így?

A wifit sem mondjuk vájfájnak.

2015. jún. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyetemen mindenki Jávának mondja, még a tanárok is.
2015. jún. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Javának hívom, de hallottam már Jávának is.
2015. jún. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűen megszokás kérdése ki mit hogy ejt. Vannak szavak amik a köznyelvben is elterjedtek vagy hasonlítanak egy magyar szóra, ezeknél hozzászoktak az emberek a magyarosított kiejtéshez, függetlenül a helyes kiejtésétől.


Én a köznyelveben az emberek által megszokott kiejtést használom hogy ne lehessen ez nyelvi akadály, a szaknyelvben az eredeti, helyes kiejtést. Viszont ezeknek a kiejtéseknek is lehetnek különböző változatai, csakúgy mint ahogy a nyelvünkben is léteznek különböző dialektusok.


Java esetében nekem jáva a köznyelvi kiejtés, dzsáva a szaknyelvbeli. Itt a szó eredete miatt érthető is (lásd Ipor Sircer válaszát) a jáva kiejtés, de ez nem mindig igaz! Jó ellenpélda erre a Python programozási nyelv, amit pitonnak ejtenek a kígyó miatt, azonban a Monty Python humorista csoportról kapta a nevét ami még a köznyelvben is pájton, ezért nem lehet alapozni a szó eredetére.

2015. jún. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fogalmazz így felelés közben:

"blabla ...jáva, - vagy dzsava, ízlése szerint - .... blabla

2015. jún. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!