Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programnyelvet ajánljátok?

Melyik programnyelvet ajánljátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék megtanulni programozni, először itthon, majd később külföldön elhelyezkedni.

- Melyik programnyelvet ajánljátok? Melyikkel érdemes kezdeni, melyik amelyik könnyen érthető, könnyebben tanulható és használható?

- Hány évnyi (szorgalmas és kitartó) tanulás után lehet akkora tudásra szert tenni, amivel itthon legalább bruttó 305.000 Ft (azaz nettó 200.000 Ft)-ot meg tudok keresni?

- Ti hogyan kezdtétek, mennyi idő alatt jutottatok el oda, ahol most vagytok?



(A fenti összeget azért írtam, mert jelenleg egy családtagom egyre betegebb, remélem, hogy nem lesz még betegebb, de a jelenleg befolyó pénzösszegből egyre nehezebben tudunk megélni, emiatt szeretnék váltani.)



2015. márc. 11. 06:12
 1/6 anonim ***** válasza:

A HVG-s állásbörzén mindenki .NET-est keresett. A tavalyi BME-sen meg mindenki Java-st.

A tanulási idő elsősorban rajtad múlik. Nem lehet időben megmondani. Ráadásul, ha sok évet ölsz bele egy nyelvbe, már lehet, hogy elavul és nem kell a kutyának se.

A fizetés sok minden függvénye. Más Pesten, mint vidéken és a cégen is múlik.

2015. márc. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11%

Heggesztőnek kellene menned, sose leszel programozó...

Ez nem úgy megy, hogy leülsz, elolvasol egy könyvet, és 300 000ft... 26 éves vagyok, 12 éves koromban kezdtem programozni, és még rengeteg hiányosságom van több mint 30 nyelv és platform van mögöttem, egyetem és rengeteg elméleti ismeret (hardver, os, logika, project menedzsment...) még csak most értem el 300 000-es fizetést. Megjegyzem minden hónapban új dolgokat kell tanulni, mert a technika fejlődik, esélytelennek látom, hogy képes legyek nyugdíjas koromig ezt a szakmát űzni.

2015. márc. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Én először a c/c++ elsajátításával kezdeném, majd amikor megértetted, hogy hogyan is működik ez a programozósdi, akkor elkezdeni objektum orientáltságot tanulni. Erre tökéletes a c#/.net kombó illetve a java. Először érdemesebb lenne megtanulni hogy hogyan működik a programozás alapja, aztán az objektum orientáltság. Ha ezek megvannak akkor onnantól pár hónap alatt ellehet sajátítani egy nyelvet/technológiát. Bár az én tanárom azt mondta nekem, hogy a javat kell tolni, mert abból hiány van, de odáig is el kell jutni.
2015. márc. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A C és a C++ nem a könnyebb nyelvek közül vannak, de jól fizetnek.

Ha kezdőként Python, Rubyt vagy Luát tanulsz, akkor még tanulnod kell Javát, C#-ot vagy C++-t, hogy elérj valamit. Két év gyakorlás után mehetsz juniornak ezekből. A szkript nyelv kisegítéshez, automatizált futtatáshoz, ismétlődő feladatokhoz lesz jó.

2015. márc. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SimkoL ***** válasza:
100%

Akármelyik nyelv függvényeit, eljárásait se perc alatt be lehet 'seggelni', olyan mintha angolul tanulnál. A programozás logikája a lényeg. Tanulj meg egy számodra könnyen megérthető nyelven programozni - Small Basic :), Pascal , C# -, tanulj kitartóan angolul mellette és utána válassz célirányosan nyelvet. A Tiobe indexet: [link] elnézegetve még mindig a C és a Java viszi a prímet de igencsak feljövőben van a VB és a Delhpi, Pascal. Esetleg a vállalatirányítási rendszerek felé orientálódni, de oda illik előtanulmány minden témakörben. Webes fejlesztővel Dunát lehet rekeszteni - jó sok az önjelölt is :) - Amiben én fantáziát látnék az az ABAP és az R, bár láttam már Delphi fejlesztőt is keresni vállalatirányítási rendszerhez, régebbi kódok karbantartásához. Több évre előre nem lehet megjósolni mire lesz nagyobb a kereslet.

Ha elég értelmes vagy, van kitartásod és főleg van aki segítsen a tanulásban akkor kezdetnek a C és a C++ is szóba jöhet, de kösd fel a gatyát és ne számíts az elején látványos eredményekre. Ha nincs segítség - az nem buli ha félóránként ide kiírsz egy kérdést - akkor maradnak az egyszerűbbek.

2015. márc. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


nincs segítségem sajnos, így a tanácsok alapján egyszerűbbel kezdeném

2015. márc. 11. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!