Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java programozáshoz keresek...

Java programozáshoz keresek magyar könyvet. Mit ajánlasz? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Java programozáshoz keresek kezdő, haladó, esetleg ha ilyen van, mester szintű könyvet, mit tudsz ajánlani ami neked a legjobb volt, illetve mik a legfrissebb ezzel foglalkozó kiadások? A régebbi kiadásokat sem zárom ki, ha az használható és a jövőben is az lesz.


Válaszodat köszönöm.



2015. jún. 16. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én megnéztem pár magyar nyelvű könyvet, nem jók. Bruce Eckel - Thinking in Java magasan veri mindet.
2015. jún. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, nem szűkítem a válaszokat csak magyar nyelvű anyagra, lehet angol is, mert nem probléma, csak TÉNYLEG használható legyen. Tudom, ott van a Google, de nekem vélemények kellenek, tanácsok, tapasztalatok!
2015. jún. 16. 18:19
 3/7 A kérdező kommentje:

Olvastam erről jó véleményeket:

Angster Erzsébet - Objektumorientált Tervezés és Programozás JAVA I-II. kötet


Ki mit gondol?

2015. jún. 16. 18:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Erzsébetes nagyon régi. Azóta sokat fejlődött. Jó persze, az Objektumorientáltság, interface rendszer ekte ugyanaz. Inkább a nyelvet alkotó elemekről beszélek.


2003-ban a Java még csak 1.4-es létezett. Azóta már:

- 2004 - Java 1.5

- 2006 - Java 6

- 2011 - Java 7

- 2014 - Java 8

Verziók már kijöttek.


1.4 és 1.5 között volt egy NAGYON nagy változás a Java-ban, így 1.5-től régebbieket NE. Persze onnantól, hogy 6-7-8 csak + eszköztárak vannak. Persze más is, de most az ne kelljen.


Könyvek? Hát pont, hogy azzal nem tudlak kisegíteni. Én egyetemen tanultam az alapokat és Stackoverflow + Java Dokumentációból tanultam tovább.


Példának kedvéért azért megvan a "Java 2 útikalauz programozóknak 5.0" Persze ez a Java5-re van, de onnan már egy lépés a többi verzió. :)

2015. jún. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondom, Bruce Eckel - Thinking in Java legutóbbi kiadását nézd meg. Egyébként meg ha elakadsz valahol, akkor Stack Overflow.
2015. jún. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

- Agyhullám: java

Teljesen hétköznapi leírással magyarázza el a dolgokat Javaban, nekem is ez van ebből tanultam meg programozni java nyelven. Ilyen szakirodalmi könyvekből szart se lehet érteni, de ez télleg ilyen "hétköznapi" nyelven magyarázza. Nagyon jó.

2015. jún. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!
2015. jún. 17. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!