Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelv a...

Melyik programozási nyelv a legjobb választás 2d-s játékhoz? (programozó vagyok, többi lent)

Figyelt kérdés

Olyan játékot szeretnék, ami nem netes.

A játékos egy kis figurát mozgatna a nyílak vagy az egér segítségével.

És jó lenne, hogy az ajánlott nyelv keresett lenne, tehát ne pl. pascalt. :D

Köszi a választ előre is. :)


2015. jún. 18. 19:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
java?
2015. jún. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
És java helyett más?
2015. jún. 18. 19:37
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha programozó vagy, akkor tisztában kell lenned a program nyelvek felhozatalával ill. specialitásukkal.


Más szóval. A specifikációd alapján kell:

- Egér esemény kezelő

- Billentyűzet esemény kezelő

- És maga a 2D


Már most itt helyben több mint 3 nyelv jut eszembe...

2015. jún. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"' elmész te a ..csába."

Ezért is tiltottál le levelezésnél. :P

2015. jún. 18. 19:47
 5/22 A kérdező kommentje:

Még tanuló vagyok és olyan nyelvet választanék, amit érdemes tanulni, gyakorolni: állást lehet találni vele. Persze a régi nyelvek se rosszak, de az már nem keresett. :/

És érdekelne, hogy szerintetek melyik nyelvet lenne érdemes használni.

2015. jún. 18. 20:02
 6/22 SimkoL ***** válasza:
83%

Nem tiltok le senkit, legfeljebb nem válaszolok. Aki lenézi a natív kódot készítő 'régebbi' nyelveket, amikre az operációs rendszerek is épülnek az a szememben nem programozó. Régebben a Pascal az elején - talán az első, második verzio - .com-ra fordított.

Bármikor kenterbe verlek Delphi-ben - adott határokon belül, mert végül is csak atommagot nem lehet vele hasítani -, úgy hogy ne minősitsd le a Pascalt.

2015. jún. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem erre a célra a C# vagy a Java tökéletesen megfelel, keresett nyelv mindkettő és egyszerűbb is mint a C++. Esetleg írd Pascalban és SimkoL megírja a másik felét neked :D
2015. jún. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 SimkoL ***** válasza:
68%

'Szerintem erre a célra a C# vagy a Java tökéletesen megfelel, keresett nyelv mindkettő és egyszerűbb is mint a C++. Esetleg írd Pascalban és SimkoL megírja a másik felét neked :D' Sőt még C#-ban, VB-ben, C++-ban is tudok segíteni :)

Nem kell bántani azért az embert mert 'régivágású', a cél eléréséhez megfelelő eszközt választja.

2015. jún. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem minősítem le a Pascalt. de egy olyan nyelvet szeretnék, ami keresett a munkaerőpiacon.


én meg nem tudom, mit vétettem, hogy nem válaszolsz, nem trágárkodtam, nem becsméreltek. De most már ezek után biztos, hogy felírod a feketelistára a nevem és elkönyvelsz butának.

Levélben nem írok, mert semmire nem válaszolsz, amit én írok.


#8:

nem írja meg. :P Gondolom nincs se kedve, se ideje és ingyen dolgozna, plussz én már elvágtam magam nála.

2015. jún. 18. 20:22
 10/22 anonim ***** válasza:
74%

Hát magának a célnak éppenséggel bármilyen turing teljes nyelv megteszi, hisz amit a kérdező akar nem egy nagy feladat főleg 2d miatt.

A célnak jó a delphi, a freepascal.

De ha keresett nyelvet akarsz: c#,c++,java és most már a javascript igazábol a legkeresettebb és már pc-re is lehet írni vele programot.

2015. jún. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!