Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozónak lenni?...

Milyen programozónak lenni? Miért jó programozónak lenni?

Figyelt kérdés

Milyen előnyei vannak? Személy szerint én elég természetellenesnek látom, hogy naponta valaki órákat a gép előtt gubbasszon elszigetelten egy sötét szobában. Gyakorlatilag teljesen visszafejlődik az ember fizikailag és mentálisan egyaránt, nem?


A programozók rendelkeznek egyfajta internetes hatalommal? Ahogy észrevettem, màr egy átlag felh. is tud jelszót törni, DDoS-olni stb... mivel csak le kell tölteni hozzá egy programot. Maga az internetes társadalom pedig kezd szerintem "eldurvulni". Az emberek egymást szidják, szívatják stb...


Nektek erről mi a véleményetek?



2015. jún. 27. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ember eltunyul ha egész nap ül, ez igaz(megjegyzem nagy meglepetés), de távolról sem ez az egyetlen ülőmunka.

A mentális leépülés úgy ahogy van baromság, mintha azt mondanád, hogy az edzőteremben ellustulsz.

Az átlagfelhasználó arra képes, hogy nagy gombokra kattintson, sokszor még arra sem - milyen programot töltene le, ha nem lennének programozók?

Az emberek mindig is tahók voltak, a neten viszont senki nem vághat arcon, mindenki akkora paraszt lehet amekkora csak akar.

2015. jún. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég nagy tévhit, amiben élsz. Nyilván van olyan programozó, aki egyedül dolgozik(akár otthon). De a leggyakoribb, hogy teamekben dolgoznak és felosztják szépen a feladatokat. Közben kommunikálnak, kérdeznek egymástól, ha úgy adódik.


A második bekezdés pedig még nagyobb hülyeség. Összekevered a hackert a programozóval szerintem.

2015. jún. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Miért, a hacker miben különbözik?
2015. jún. 27. 21:36
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas hülyeségeket írtál. (egy programozó)
2015. jún. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#2 Te pedig a hackert a crackerrel :P
2015. jún. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
A hacker illegális tevékenységeket végez, pl. oldalak, játékokat tör fel. A programozó pedig programokat, alkalmazásokat, weboldalakat, stb. ír. Természetesen lehet átfedés a két tevékenység között, sőt nagy eséllyel van is.
2015. jún. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat igen, a crackerre gondoltam, mindig keverem. A cracker az, aki módosít is a kódon.
2015. jún. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

> Milyen programozónak lenni?


Én személy szerint élvezem. Mindig is érdekelt, a hobbim lett, azután (most) pedig a hobbim lett a munkám. Néha stresszes, de jó érzés átugrani az akadályokat.


> Miért jó programozónak lenni? Milyen előnyei vannak?


Engem az motivált, hogy megmondom a gépnek, mit csináljon. Munkában pedig az a jó, hogy (1) szeretem, (2) még pénzt is kapok érte. További előny, ha olyat alkotsz, ami másoknak is segít, hasznot hoz. Lásd: a GyakoriKérdéseket is leprogramozta valaki anno, hogy te feltehesd a kérdést.


> valaki órákat a gép előtt gubbasszon elszigetelten egy sötét szobában. Gyakorlatilag teljesen visszafejlődik az ember fizikailag és mentálisan egyaránt, nem?


A napi 8 óra ülés minden irodai munkára igaz. De marad még 16 óra egy nap, hogy az ember mozogjon, tehát a fizikai leépülés ellen lehet tenni. A mentális leépülés teljesen irreleváns, a programozás pont hogy agytorna.


Az elszigetelés és sötét szoba pedig nem tudom honnan jött, de semmiképpen általános. Itt ragadom meg az alkalmat: nem szabad általánosítani, sem programozókra vonatkoztatva, sem máskor. Nem mindenki egyforma. Valaki tényleg egyedül dolgozik, valaki csapatban, valaki otthon szeret éjszakába nyúlóan programozni, valaki nem.


> A programozók rendelkeznek egyfajta internetes hatalommal?


Hát gyakorlottabb guglizók, mint az átlag júzer, az tuti.


> Ahogy észrevettem, màr egy átlag felh. is tud jelszót törni, DDoS-olni stb... mivel csak le kell tölteni hozzá egy programot.


( Itt már eltérünk a tárgytól úgy látom, de: )

A piros gombot a majom is meg tudja nyomni, ha elé tolják, és kellően buta, hogy nem tudja, mik a következményei.


> Az emberek egymást szidják, szívatják stb...


Interneten egyszerűbb, mert nem szemtől szembe vagy a másikkal. De amúgy az egész világ durvul, tele van szívatásokkal és szörnyűségekkel.


---


> A hacker illegális tevékenységeket végez,


Nem, ez is egy hibás általánosítás. Nem minden hacker használja mások kárára a tudását.

[link]

2015. jún. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Milyen előnyei vannak?

Rendszeres új kihívások, fitten tartja az agyadat, ad egyfajta gondolkodást, amit az élet más területein is használhatsz, alapvetően kreatív munka. De azért azt is meg lehet említeni, hogy jellemzően az átlagosnál jobb életszínvonalat biztosít, nem leszel munkanélküli és megbecsüléssel jár.

Sötét szobában elszigetelten...Egy rohadt nagy irodában ülünk vagy 30-an, aminek az egész oldala üveg :D a többi stimmel. De ahogy már írták, manapság már azért eléggé sokan végeznek ülőmunkát számítógép előtt. És nehogy azt hidd, hogy egy programozónak úgy néz ki egy napja, hogy bemegy, bekapcsolja a gépet, némán programozik, majd délután hazamegy. Rendszeresen meetingeket kell részt venni, esetlegesen ügyféllel egyeztetni, tanácsokat kérni másoktól/tanácsokat adni másoknak, pozíciótól függetlenül akár mások munkáját koordinálni.

Nem azt mondom, hogy ez a világ legjobb munkája. Van akinek bejön, van akinek nem. De szerintem nem tudsz olyan munkát/szakmát mutatni, ami minden szempontból csak előnyös!

2015. jún. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A programozás már szinte művészeti ággá nőtte ki magát. A semmiből hozol létre magától mozgó, élő programot, ami készségesen megcsinálja, amire teremtetted. Mintha egy élőlényt hoznál világra. Ugyanúgy, mint a könyv írás, a programozás is olvasható, írható, fejleszthető, belőle tanulható... Ráadásul folyamatos kreativitást, gondolkodást, nagy terjedelem átlátását és memóriát igényel.
2015. jún. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!