Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Struct vs class különbség?

Struct vs class különbség?

Figyelt kérdés
Lehet bugyuta kérdés, de mégis mi a különbség a struktúrák és a class-ok között?
2015. jún. 28. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Default láthatóság a Struct-nál public. Ha C++ a nyelv, asszem C#-ban is vannak, ott nem tudom.
2015. jún. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ennyi a különbség? Mármint akkor szabad kezet kapok, hogy struct vagy class, mert lényegében ugyanazok? Viszont ha csak ennyi a különbség akkor miért éri meg az osztályokat használni? Csak mert ennyi erővel a struct után begépelem hogy private, és ugyanaz a hatás.
2015. jún. 28. 13:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Röviden nem, kicsit hosszabban:

[link]


C++ ban nem tudom, sose volt rá szükségem.

2015. jún. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2015. jún. 28. 14:18
 5/7 anonim ***** válasza:
A struct alapjáraton azért lett létrehozva, hogy több típust egybe tudjanak nyomni. Szóval a rekord minden tagja publikos. A class sokkal összetettebb szerkezet, viszont a c++ annyi mindent tud, hogy már a struct-ot is kezelheted kb class-ként.
2015. jún. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen nyelven?
2015. jún. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó válaszok.


C++: Itt kb. annyi a különbség, hogy a struct adattagjai alapesetben publikusak. Célja egy összetett adatstruktúra létrehozása, még az OO előtti időkből. A class tagváltozói pedig alapesetben private-ek, célja pedig egy objektum-orientált paradigma szerinti típus létrehozása, amely az adatstruktúrát és az adatokon végzett műveleteket egységbe zárja.


C#: Itt a legfontosabb, hogy a class példányai alapesetben referencia szerint adódnak át, míg a struct példányai érték szerint, azaz másolódnak.


Én most ennyit tudtam írni, minden másra ott az internet. :)

2015. jún. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!