Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Minecraft launcher Visual...

Minecraft launcher Visual Basic nyelven?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy meg lehet-e oldani, hogy egy VB-s alkalmazásban ha megnyomunk egy gombot, lefuttassa a megadott (jelen esetben egyedi) Minecraft jar-ját (a versions mappából) az egyik TextBoxban megadott névvel?

2015. júl. 6. 20:05
 1/7 SimkoL ***** válasza:
Természetesen meg lehet, de nem tartom szerencsésnek ilyen esetben .NET-es nyelv alkalmazását - hacsak nem csak a saját gépeden akarod egyedül futtatni -. Ha ügyes vagy akár elég a VBS is, ha szebb 'pofát' akarsz akkor C++ vagy Delphi. Nemrég csináltam ide egy srácnak Delphi-ben :) még a Facebook oldalt is mutatta egy WB-en, az egész nem volt 150 sor és minden windowson fut önállóan.
2015. júl. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha nem nagy gond, el tudnád küldeni a lényeget akármilyen design nélkül, vagy inkább nem adnád ki? Én már régóta keresem mindenhol, de nem találtam semmit, ami akár egy kis segítséget is adhatott volna... Mellesleg 1.7.2 lenne az átalakított verzió.
2015. júl. 6. 21:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen.


Parancs futtatása VB-ből:

[link]


JAR fájlt parancssorból a "java -jar <fájlnév.jar>" paranccsal indítasz el, ha a java a PATH-ban van.

2015. júl. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Hacker1898 válasza:

Igen természetesen lehet! És amit te leírtál az meg nagyon egyszerü... ha akarsz jelszót is az már nehezebb (MySQL-est javaslom) Ha már eclipse-ben megcsináltad a Minecraft.jar-t egy elég rövid koddal el lehet indítani... Ha kezdő vagy elsőre nem fogod megérteni....


A kód:


Dim p As String

p = Environment.GetFolderPath(Environment.SpecialFolder.ApplicationData) + "\.[SajátodNeve]"



Dim ram As String

If File.Exists(p + "\RAM.ram") Then

Dim loadram As New StreamReader(p + "\RAM.ram")

ram = loadram.ReadToEnd()

loadram.Close()

Else

ram = "512M"

End If



If My.Computer.FileSystem.DirectoryExists(p + "\libraries") Then

'128

Dim launch As String


launch = "java -XX:HeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_javaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx" + ram + " -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSIncrementalMode -XX:-UseAdaptiveSizePolicy -Xmn128M ""-Djava.library.path=" + p + "\CreeperLegends\CreeperLegends-natives"" -cp """ + p + "\libraries\oshi-project\oshi-core\1.1\oshi-core-1.1.jar;" + p + "\libraries\net\java\dev\jna\jna\3.4.0\jna-3.4.0.jar;" + p + "\libraries\net\java\dev\jna\platform\3.4.0\platform-3.4.0.jar;" + p + "\libraries\com\ibm\icu\icu4j-core-mojang\51.2\icu4j-core-mojang-51.2.jar;" + p + "\libraries\net\sf\jopt-simple\jopt-simple\4.6\jopt-simple-4.6.jar;" + p + "\libraries\com\paulscode\codecjorbis\20101023\codecjorbis-20101023.jar;" + p + "\libraries\com\paulscode\codecwav\20101023\codecwav-20101023.jar;" + p + "\libraries\com\paulscode\libraryjavasound\20101123\libraryjavasound-20101123.jar;" + p + "\libraries\com\paulscode\librarylwjglopenal\20100824\librarylwjglopenal-20100824.jar;" + p + "\libraries\com\paulscode\soundsystem\20120107\soundsystem-20120107.jar;" + p + "\libraries\io\netty\netty-all\4.0.23.Final\netty-all-4.0.23.Final.jar;" + p + "\libraries\com\google\guava\guava\17.0\guava-17.0.jar;" + p + "\libraries\org\apache\commons\commons-lang3\3.3.2\commons-lang3-3.3.2.jar;" + p + "\libraries\commons-io\commons-io\2.4\commons-io-2.4.jar;" + p + "\libraries\commons-codec\commons-codec\1.9\commons-codec-1.9.jar;" + p + "\libraries\net\java\jinput\jinput\2.0.5\jinput-2.0.5.jar;" + p + "\libraries\net\java\jutils\jutils\1.0.0\jutils-1.0.0.jar;" + p + "\libraries\com\google\code\gson\gson\2.2.4\gson-2.2.4.jar;" + p + "\libraries\com\mojang\authlib\1.5.21\authlib-1.5.21.jar;" + p + "\libraries\com\mojang\realms\1.7.19\realms-1.7.19.jar;" + p + "\libraries\org\apache\commons\commons-compress\1.8.1\commons-compress-1.8.1.jar;" + p + "\libraries\org\apache\httpcomponents\httpclient\4.3.3\httpclient-4.3.3.jar;" + p + "\libraries\commons-logging\commons-logging\1.1.3\commons-logging-1.1.3.jar;" + p + "\libraries\org\apache\httpcomponents\httpcore\4.3.2\httpcore-4.3.2.jar;" + p + "\libraries\org\apache\logging\log4j\log4j-api\2.0-beta9\log4j-api-2.0-beta9.jar;" + p + "\libraries\org\apache\logging\log4j\log4j-core\2.0-beta9\log4j-core-2.0-beta9.jar;" + p + "\libraries\org\lwjgl\lwjgl\lwjgl\2.9.4-nightly-20150209\lwjgl-2.9.4-nightly-20150209.jar;" + p + "\libraries\org\lwjgl\lwjgl\lwjgl_util\2.9.4-nightly-20150209\lwjgl_util-2.9.4-nightly-20150209.jar;" + p + "\libraries\tv\twitch\twitch\6.5\twitch-6.5.jar;" + p + "\[Verziómappa]\[Jarnév].jar"" net.minecraft.client.main.Main --username " + TextBox1.Text + " --version [MC verzio] --gameDir """ + p + """ --assetsDir """ + p + "\assets"" --assetIndex [Mc verzio elsö 2 szám] --uuid {uuid} --accessToken {accessToken} --userProperties {} --userType legacy "


Shell(launch, AppWinStyle.NormalFocus)


'Launch

Me.Close()

Else

MsgBox("A launcher alapjai nincsennek letöltve")

End If



Ezt a kódót nem igazán kell módósítanod csak pár helyen


1, Van az elején egy hely a [SajátodNeve] azt írd átt arra ami a mappa legyen a %appdata%-ba!


2, Keress benne olyat hogy [Verziómappa] és [Jarnév] A verziómappa eredeti mcnél versions. Jarnév (régen minecraft) a verzió neve általában.


3, Gondolom StreamReadert ás writert tudsz használni... A kód létrehoz egy RAM.ram nevü fájlt.. ha akarsz memória beállítást irj hozzá kódót ami modosítja.. FIGYELEM! A játék közbe nem modosítható! ha nem akarsz ilyen beállítást hagyd alapon az 512M lesz.


4, Használata: A %appdata%-os mappádba (a sajátodba amivel kiegészítetted a kódót) másolj átt 2 mappát... libraries, assets..


Remélem tudtam segíteni és sikerült a launcher :)

2015. nov. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Hacker1898 válasza:
Ja az elözöböl kihagytam hogy a Textbox1 az legyen a név...
2015. nov. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Hacker1898 válasza:
Még valamit elfelejtettem! Van egy hely ahol nem irtam átt valamit. Ahol Creeperlegendset találsz javítsd átt a te %appdata%-os mappádra... és ahol irtam hogy másolj átt 2 mappát... az a .minecraftból tedd :D
2015. nov. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hacker1898 válasza:
NA mostmár tényleg csak ezt felejtettem el sorry: Ahol van a CreeperLegends-natives ott a -nativest hagyd meg és inditsd el a rendes mct akkor a elinditott verzió mappájába van egy natives mappa annak a tartalmát másold átt a valami-natives mappába (a te %appadta%-os...) FIGYELEM! Ha a mc-t bezárod eltünik a natives mappa azért addig másold átt amig megvan nyitva az mc! a te mappádbol nem fog és nem is kell hogy eltünjün a natives mappa
2015. nov. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!