Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyszerű Micrisift Visual...

Egyszerű Micrisift Visual Basic programozás?

Figyelt kérdés

Van egy egyszerű feladatlap, amit meg kell oldani és be kell adni, de hiányoztam egy hétig. Az első feladat kivételével a többiben segítség kéne...nagyon hálás lennék!

[link]



2015. jún. 9. 11:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem tudok bézikül, de:

A 2.-ban bekérés utána IFekkel megvizsgálhatod a pontszámot (vagy switch-el, az pont ilyen esetekre van).


A 3.-ban ciklussal végigmész rajtuk, és mindegyiket és szorzod önmagával*önmagával*önmagával (a hatvány ugye, de lehet tudod így is pl: ^3 ) illetve az aktuális összeggel mindig megnövelsz 1 változót, így megkapod az össz értéküket, azt osztod 8-al, hogy átlagot kapj.


Az utolsóhoz pedig még a wikipédia oldalán van is kód:

[link]

2015. jún. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, de valami nem jó....megcsináltam a 2.-at iffel, de szerintem valami kimaradt
2015. jún. 9. 11:52
 3/15 anonim ***** válasza:
Nemsokára megjön a látnok aztán majd megmondja mi a hiba a kódodban :D
2015. jún. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
írtam privátban :)
2015. jún. 9. 11:56
 5/15 A kérdező kommentje:

Mit hagytam ki?

[link]

2015. jún. 9. 12:17
 6/15 tabaki ***** válasza:

Csak én látom ezt értelmetlenségnek, vagy a VB-ben tényleg vannak ilyen utasítások?


Más nyelvek alapján én egy ilyen sort így olvasnék ki:

„Ha pontszám egyenlő nullával kisebb vagy egyenlő tizenkilenccel, írd ki, hogy egy”. Ez mit jelent? Én ilyesmit feltételeznék:

If (pontszam > 0) And (pontszam < 20) Then MsgBox("1"), satöbbi.

Amúgy az elágazásra is nyilván van elegánsabb megoldás is, mint az, hogy akkor is újra meg újra megvizsgáld a pontszám értékékét, ha már tudod, mennyi, de ez még ráér.

2015. jún. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, nem úgy tanultuk, hanem valahogy így, de az elején a vizsgálatnál vagy hol kihagytam valamit és így amikor futtatom és beírok egy számot, akkor kiadja mind a három lehetőséget egymás után (1,2,3,4,5) és nem tudok vele mit kezdeni
2015. jún. 9. 12:37
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem csoda, mivel ez teljesen marhaság, ilyet biztos nem tanultál.

Értékül adod a változónak 0-t majd megvizsgálod, hogy az kisebb-e, mint 19.

Hát meglepő módon ez mindig igaz lesz.

Majd értékül adod a 20-at majd megnézed, hogy kisebb-e, mint 32, jé ez megint mindig igaz...

És így tovább.

2015. jún. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Drone007 ***** válasza:

A feltételes szerkezeteknek és az operátoroknak nézz utána, mert eddig ez karó, méghozzá akkora, hogy még a szomszédaid is karót fognak kapni a naplóban.

[link]

2015. jún. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem beszélek angolul.

És miért kell ledegradálni, amikor csak egy kérdést tettem fel?

És a változó értékének hogyan adjam meg a 0-t?

2015. jún. 9. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!