Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lightweight Portable Security...

Lightweight Portable Security Linux help!?!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt szeretném kérni tőletek hogy van egy live linux rendszer ( [link] ami a ram-ba tőltődik be ... vagyis miden beállításom elveszik. Ezzel nagyon nincs is probléma csak azt szeretném valahogy beállítani hogy bootoláskor a billentyűkiosztás magyar legyen mert mindig beállítgatni nem egy öröm...

Ezt a billentyű kezlőt kapta a rendszer...( [link]

Azzal próbálkoztam eddig hogy a D:/isolinux/isolinux.cfg fájlba a APPEND-d sor végére oda írkáltam ilyeneket hogy keymap=hu ... lang=hu.HU.UTF8 ... de sajnos sikertelenül... Előre is köszönöm a segítséget.


2015. júl. 8. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem csinálsz inkább egy olyan live linuxot, ami megőrzi a beállításokat? Fogj egy lili-t (linux live usb creator) importálj be egy iso filet, és állítsd be a perzisztenciát, lehetőleg minél nagyonbra. Linux Mint pl biztosan tudja ezt.
2015. júl. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A pendrive-m 1 gb méretű amire nem sok minden fér rá. Azért ezt választottam mert ez a linux teljesenbetöltődik a ram-ba és így gyors marad. (mivel a pendrive írás/olvasás sebessége nem eléggé nagy így ami nem töltődik be a memóriába lassan töltődik be. Ilyenkor van az hogy nem válaszol a rendszer az alkalmazás stb. mert még töltődik be a ram-ba.) Meg azért is jó ez a linux mert nem őrzi a beállításokat így nem lassul. Meghallgatok olyan ötleteket is ami olyan hogy ráfér a pendrive-ra és menti a beállításokat (jah és nem nekem kelljen menteni és visszaállítani.) és ami a legfontosabb ha már menti a beállításokat, hogy .deb fájlokkal kompatibilis legyen.
2015. júl. 9. 16:17
 3/7 anonim ***** válasza:
A linux mint "debian alapu", a többi feltétel teljesülését most nem tudom átgondolni. Próbáld ki a linux mint mate verziót. Elméletileg az a legigénytelenebb.
2015. júl. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam linux mint-el amit mondtál de nem marad elég hely a pendrive-n így nem tudja lementeni a változásokat és el sem indul rendesen.
2015. júl. 10. 01:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Inkább Puppy-t.Azt arra találták ki.Kisméretű és gyors.A kinézete nem a legszebb de ha megszokod akkor nem lesz baj.Az a baj a nagyobb disztrókkal hogy nagyméretűek.

[link]

[link]

[link]

2015. júl. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

Yumi-val mind a 3-at fel tudod tenni.De ha a Live mod gyors működése a fontos akkor inkább Rufus(tapasztalat).

2015. júl. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget :D Nagyon nagyon sok mindent kipróbáltam de visszatértem erre mert ez gyors és ram-ból fut... bár mindig bekell állítani a billentyűzet kiosztást de ennyi... Köszönöm mindenkinek a segítséget megy a zöld pacsi
2015. aug. 14. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!