Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire bonyolult Windowsra...

Mennyire bonyolult Windowsra csinálni DirectX segítségével, akár 2D/3D -s játékot? Van magyar leírás egészen az alapoktól?

Figyelt kérdés

2015. júl. 9. 07:46
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Egyik válasz sem tükrözte, hogy a válaszadó magas szinten ismerné a DirectX API -t, ahogy a tied sem #20 -as.
2015. júl. 13. 20:36
 22/36 anonim ***** válasza:
És mégis miben láttad meg ezt, ó nagymester? Már nem csak profi C++ programozó hanem gondolatolvasó is vagy? Egyébként szopás mert ismerem :P .
2015. júl. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Annyira mint te valószínű én is ismerem :)
2015. júl. 14. 11:06
 24/36 anonim ***** válasza:
Na persze majd egy tapasztalatlan kis sz*ros még azt is megmondja hogy én mennyire ismerek valamit... Na nem idegesítem magam tovább rajtad, de tudd hogy iszonyatosan buta és egoista ember vagy.
2015. júl. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Te sem mutattál fel semmi szemmel látható ellenérvet, hogy ne lennél kis sz*ros aki csak itt pattog és okoskodik amikor ugyan úgy fogalma sincs miről beszél.
2015. júl. 14. 11:34
 26/36 anonim ***** válasza:

"Ahogy az autó vezetéséhez sem kell ismerni minden egyes csavar funkcióját a printf/scanf stb. implementációját sem kell tudni a használatához."

Ez teljesen igaz. Mint ahogy egy játékmotor használatához sem kell a háttérben zajló folyamatokat ismerni. De te hoztad fel a témát, én csak reagáltam rá.


"A C++ -t anyanyelvi szinten ismerni szinte lehetetlen."

Érdekes, nem kevés programozót ismerek, akinek a C(++) a "második anyanyelve".

Akkor csak nem lehet annyira lehetetlen. ;-)


Az a baj, kedves kérdező, hogy a túl kevés tudás mellé túl nagy arc párosul. Pár hete kezdtél el C++-t tanulni, de már osztod az észt? Akik ide írtak, azoknak majd' mindegyike jóval nagyobb programozási tudással és tapasztalattal rendelkezik, mint te, kedves kérdező. Talán pont neked nem kéne pont őket kioktatni.

Nem arcoskodni kéne, hanem megfogadni azon emberek tanácsát, akik ennél a szintnél már jóval messzebbre járnak. Hát nehogy már a fika egye meg az óvodást! Itt minden válaszoló messze meghaladta már a számkitalálós programok szintják, és közülünk sokan a napi munkavégzéshez is használjuk a programozói tudásunkat. Erre idejössz te, 2 heti C++ "tanulás" után, és osztod az észt, meg leszólod a másik tudását?

Miért, mit tudsz te? Meg tudsz már írni egy for-ciklust, meg egy számkitalálós programot? Jaj, hanyatt ne essek tőle! Nem beszólogatni kéne, hanem megfogadni a nálad jóval tapasztaltabb, és többet megélt kommentelők tanácsait.

De ha annyira nagy fej vagy, akkor csinálj meg mindent egymagad! Majd meglátjuk, hol fogsz tartani 1-2 hónap múlva.

2015. júl. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

"Meg tudsz már írni egy for-ciklust, meg egy számkitalálós programot? Jaj, hanyatt ne essek tőle!"


Te mit tudsz amitől nekem kéne hanyatt esni?

2015. júl. 14. 13:16
 28/36 anonim ***** válasza:
Te most hagyod hogy segítsünk vagy csak kötözködni vagy itt? Iszonyat bicskanyitogató a stílusod!
2015. júl. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Idáig csak okoskodtatok, hogy én mennyire nem értek hozzá ti meg igen. Persze ezt semmivel sem bizonyítottátok, nem is kell, de akkor ne is okoskodjatok, hogy nektek jobban megy.
2015. júl. 14. 15:30
 30/36 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem tartozom senkinek beszámolóval a teljesítményemről, de azért annyit elmondok, jócskán túl vagyok már az első, kezdetleges játékprogramjaimon.

Másrészt senkit nem kértem, hogy hanyatt essen tőlem. Miért kéne? Csupán a semmire nem kéne a melledet verni, meg nálad többet elért embereket fikázni.


"Idáig csak okoskodtatok"

Nem, idáig csak te okoskodtál.


"hogy én mennyire nem értek hozzá ti meg igen"

Pedig te arcoskodtál, hogy tudsz annyit, mint a válaszolók.


"Persze ezt semmivel sem bizonyítottátok"

De. Az első oldal hozzászólásaiból világosan kitűnik, hogy tudjuk, miről beszélünk. A kérdésed megválaszolásra került, csak neked ennyi nem volt elég, inkább leálltál kötekedni azzal, aki rávilágított, hogy nem úgy mennek a dolgok, ahogy te elképzeled.

Egyébként meg nem tartozunk senkinek, főleg nem egy nagyképű kérdezőnek bizonyítékokat felmutatni. Nem a munkáltatónkvagy a megrendelőnk vagy, hogy bizonygatni kéne, hogy mihet értünk, és miket csináltunk.


"akkor ne is okoskodjatok, hogy nektek jobban megy"

Miért, talán neked jobban megy? Akkor viszont magadtól is meg tudod oldani. Nosza, hajrá!


"Te most hagyod hogy segítsünk vagy csak kötözködni vagy itt?"

Szerintem nagyon egyértelmű. Természetesen kötözködni. Nem tetszik neki az igazság, miszerint 2 hét C++, meg pár vacak tutorial nem elég ahhoz, hogy játékmotort meg 3D-s játékot írjon, ezért inkább átváltott kötekedőbe.

A gáz csak az, hogy ezzel a tényeken nem változtat. De nyugi, majd le fog ő esni a magas lóról, és akkor rádöbben, hogy mégsem akkora nagymenő.

2015. júl. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!