Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Delphi! Hogyan lehet megállapí...

Delphi! Hogyan lehet megállapítani a reg. Adatbázisból, hogy a jelenlévő soros port virtualis, vagy normal?

Figyelt kérdés
Delphi! A programom a reg. alapján kilistázza a pc-n lévő soros portokat - az eszközök melyeknek a kapcsolódását vizsgálom,azok usb - virtual soros portként jelentkezik az eszközkezelőben. Hogyan tudom megállíptani hogy virtuális-port-e? A normal soros portokat ki szeretném hagyni a kapcsolódási állapotok figyelése közben, mert fölösleges..., csak az usb-s portokra vagyok kíváncsi hogy van-e rajtuk eszköz

#Delphi #soros port regisztrációs adatbázis
2015. júl. 18. 15:13
 1/1 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem irtad hol kerested a portokat :


Itt az összes port van :

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Ports]


Itt pediglen az "Aktiv portok" (amik éppen most csatlakoztatva vannak a géphez) : [HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\DEVICEMAP\SERIALCOMM]


A név alapján eldönthető (szerintem), hogy melyik milyen port : [link]


Sok sikert.

üdv.

2015. júl. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!