Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért látok egyre több olyan...

Miért látok egyre több olyan programozói álláshirdetést, amiben a fejlesztés mellett kismillió más tevékenységet is el kellene végezni?

Figyelt kérdés

Tapasztalatból tudom, hogy az az ideális állapot, amikor valakinek egy jól behatárolt munkaköre van, ki tud benne teljesedni és kiélheti a kreativitását. Amikor az embernek a fejlesztői munka mellett utazgatni kell, szoftverrendszereket telepíteni, dokumentációkat írni, tesztelni, hibákat javítani, levelezgetni az ügyfelekkel, éjjel-nappal meetingekre járni ott nagyon el lehet aprózódni és nem lesz sem idő, sem erő az igényes munkára.


Nekem a következő lehetséges elképzeléseim vannak a probléma okára:


1. Kevés az informatikus az országban. Különböző informatikai problémákat egy emberrel akarnak megoldatni.


2. Rossz a menedzsment. Nem értik az informatika mélységeit és szerteágazóságát.


3. Nincs pénzük több embert felvenni.


Valakinek van tapasztalata erről, vagy dolgozik ilyen cégnél?



2015. júl. 19. 07:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem sok ilyen van, legalábbis én személy szerint még nem futottam bele ilyen hirdetésbe.

De az ok egyszerűen a spórolás. Tudod, főleg kis cégek, ahol mindennel megpróbálnak "spórolni", úgy vannak vele, minek vegyenek fel ahhoz a pár géphez egy külön rendszergazdát, majd a programozó megoldja, ha valami gond van. És akkor már a titkárnői feladatokat is rá lehet sózni újabb egy fővel kevesebb bérköltséget kell kigazdálkodni.

Persze, abba nem gondolnak bele, hogy ez a munka minőségének rovására fog menni.

2015. júl. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nekem kell egy programozó, de csak napi 4 órára, akkor a maradék négyben rábízok más feladatokat. Költséghatékony. De miért lenne ez rossz?

Ha tényleg 4 óra alatt megvan a feladatával, akkor igenis csináljon mást is, mert nem azért alkalmazom, hogy 4 órát malmozzon.

Persze ha kell egy informatikus 8 órára, és még aztán bízok rá egy rakat feladatot, akkor valóban romlani fog a munka minősége.

Meg kell találni azt a pontot, ahol a munkaerő ki van használva (a szó nem szemétláda értelmében), de nincs túlterhelve.

G.

2015. júl. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez egy globális trend:

[link]

egyes esetekben - ahol egy üzemeltetői probléma indukál egy fejlesztői feladatot - elvileg még hasznos is lehet.

2015. júl. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Embere válogatja, valaki azt szereti ha egy dologba merülhet el mélyen, míg más azt, ha változatos a munkája, több mindenbe belekóstolhat.

Project szempontjából vannak olyan feladatok, amelyek tényleg azt igénylik, hogy valaki nagyon elmerüljön benne és így tovább, de azért a legtöbb cégnél gyakorlatilag rutinszerű munka folyik, azaz ha valaki egyszer megtanulja a helyi rendszer működését, akkor utána több dologhoz is hozzá tud nyúlni viszonylag könnyedén, illetve a feladatok úgyis apró feladatokra vannak bontva. Ha mindenki csak egy dologhoz értene az menedzsment szempontból sokszor kényelmetlen lenne az ilyen helyeken. Hiszen ha valaki csak és kizárólag teszteléssel foglalkozik, de éppen nincsen tesztelős feladat, akkor üresjáratban lenne, míg így rugalmasan kaphat más jellegű feladatot!

De tényleg feladatfüggő, hogy hol hogyan célszerű ezt csinálni!

2015. júl. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Voltam egy állásinterjún egy cégnél, ahol gyártósoron gyártanak dolgokat, azokra kellett volna programokat írni. Az interjú vége felé benyögték, hogy ja, ha néha hiba van a gyártósoron, akkor azért utána kell tudni nézni a hibának, kicsit olajos lesz a kezem(?). Ja és éjszaka meg hétvégén ügyelet van, tehát hiba esetén 30 perc alatt illik odaérni és javítani. Oké, mondom, legalább érdekes állás, nem csak programozás, de nyilván így magasabb a bérigényem. Megmondtam mennyi: ja hát mi ennek a felére gondoltunk...
2017. ápr. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!