Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pythonban hogyan kellene...

Pythonban hogyan kellene megoldanom ezt a kettő feladatot?

Figyelt kérdés

gerard swinnen konyvbol tanulok es van ket feladat:


az első a 7es szorzotabla elso 20 tagjat kell kiiratnom:


a,b=7,1

while (b!=20)

_b=b+1

_print a*b


itt az a problema hogy a 7es nincs benne csak 14-tol 140-ig irja ki


a masik ahol mindig sikerul végtelenitenem


"Írjon egy programot, ami euróban kifejezett pézösszegeket kanadai dollárba vált át és az

eredményt egy táblázatba írja ki. A táblázatban a pézösszegek « geometriai haladvány »

szerint növekedjenek úgy, mint az alábbi példában :

1 euro = 1.65 dollar

2 euro = 3.30 dollar

4 euro = 6.60 dollar

8 euro = 13.20 dollar

stb. ( 16384 euronál kell megállni)"


köszi a segitsegeteket


2015. júl. 20. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:

-- idézet

a,b=7,1

while (b!=20)

_b=b+1

_print a*b


itt az a problema hogy a 7es nincs benne csak 14-tol 140-ig irja ki

-- idézet vége


Hát mivel a b kezdetben 1, és rögtön azzal kezded, hogy növeled, persze, hogy a*2-vel kezdi.


Két javaslat:

- !=20 helyett értelmesebb lenne <=20

- a b növelését a szorzás után tedd meg

2015. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

a masodiknal is hasonlo a problemam


a,b= 1, 1.65

while (b!=16384):

_a=a*2

_print a, a*b

2015. júl. 20. 10:42
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi mindkettot megoldottam


masik kerdes tegnap alltam neki tanulni a pythont 29 eves gepesztechnikus vagyok ha ilyen egyszeru feladatoknal elakadok az jelentheti hogy nincs hozza vénám?

2015. júl. 20. 10:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Fél/1 napnyi tapasztalatból felesleges következtetéseket levonni. Gyakorolj még. :)
2015. júl. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ilyeneket, hogy b != 20 tényleg kerülni kell mint a tüzet, egy apró logikai hiba valahol, és végtelen ciklust kapsz, nem poén.


Ha végig akarsz menni x számon\elemen\akármin, akkor for ciklust használj, ne while t. A while pl akkor jó, ha nincs köze a számokhoz a futás feltételének(ilyen lehet pl egy pause funkció). Nem csak egyszerűbb, de a hibalehetőség is kisebb. Ebben az esetben így nézne ki az első


for i in range(1, 20):

print a*i


(régen nem pythonoztam, lehet, hogy az Range, illetve az sem kizárt, hogy másképp kell megadni neki az argumentumokat, de érted a lényeget, rövidebb, kevesebb a változó(illetve nem kevesebb, de a ciklus után az i nem létezik, nem fog bekavarni)

2015. júl. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!