Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudom azt megcsinálni,...

Hogy tudom azt megcsinálni, h. ha letöltök egy filmet és mellé feliratot, egy srt fájlt, akkor ha a filmet dvd lemezre írom és egy dvd lejátszón elindítom, akkor a felirat megjelenjen?

Figyelt kérdés
2010. márc. 6. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha van a távkapcsolón egy olyan gomb, h "subtitle", azt nyomd meg.
2010. márc. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
letöltöd az srt fájlt és berakod a filmnek a mappájába az majd fölismeri. De egy filmhez csak a film címével azonos feliratot szedhetsz le, vagyis akkor fogja felismerni. Pl. Horror Of The Blood Monsters 1970 DVDRip XviD FiCO - és csak ezzel teljesen azonos című srt fájlt szedhetsz le.
2010. márc. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Következő a problémám. Egy filmet letöltök, aminek mondjuk orosz a nyelve. Sikerül hozzá egy megfelelő srt fájlt szereznem. A gépen letudom játszani minden probléma nékül bs playerrel a filmet, megjeleníti a feliratot hozzá. De ezt a filmet szeretném dvd lemezre írni. Tudom, h. azonosnak kell lennie a két névnek (srt fáj + film). A gondom az, h. ha ezeket egy mappába is rakom, és leírom, a dvd lejátszó nem jeleníti meg a filmfeliratot (természetesen megpróbáltam a subtitlelel). Hallottam már a felirat beleégetésről, de azt mondták hagyjam, mert hosszú és bonyolult és annélkül is meg lehet csinálni, h. megjelenítse a feliratot a dvd lejátszó. De valahogy még sem sikerül, és erre nem kapok választ sem. Pedig már tízszer feltettem ezt a kérdést.
2010. márc. 6. 20:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy divx-es, de nem kezeli az srt-t a lejátszód? Ha ennyiszer próbálkoztál, csak ez lehet. Kisbetű-nagybetű is számít. Konvertálj dvd-videóba esetleg?
2010. márc. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt, h. kell? De elvileg, ha nem égetem bele és azonosak a nevek, akkor le kéne játszania beleégetés nélkül is?
2010. márc. 6. 21:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen. XyZ.avi, XyZ.srt ...ha így van kiírva, akkor elvileg mennie kéne. Tehát betűről betűre meg kell egyezzenek, kis-nagybetű is.

Elvileg..., mert írod, hogy nem megy nálad így. Meg van a leírása a dvd lejátszódnak? Ott mit írnak, kezeli a felirat fájlokat? Ha nem, akkor konvertálás a megoldás, vagy veszel egy másik lejátszót.

2010. márc. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De ugye a >>>Subtitle<<< gombbal betöltöd a feliratot, bekapcsolod lejátszáskor........?
2010. márc. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már írtam, h. tudom, mi az a subtitle gomb. Gondolhatod, h. megpróbálok ilyesmiket mielőtt ide beírok. Egyébként az átkonvertáláshoz milyen progi kell?
2010. márc. 7. 13:09
 9/9 anonim ***** válasza:
DvdFlick, ConvertXtoDvd
2010. márc. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!