Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP ha egy adatbázisban való...

PHP ha egy adatbázisban való változás sikerességét a user felé szeretnétek mutatni hogy mutatjátok?

Figyelt kérdés

if-be rakjátok a formot aztán ha lefut a query minden ok akkor az ifnek egy echo "Sikeres ügyi vagy"; ágába fut bele a kód vagy csináltok külön külön aloldalakat. pl.: regsucess.html, passwordmodifysucess.html...stb?

Mi a best practice?

(sima oop php, semmi keretrendszer)



2015. júl. 28. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem használnék keretrendszert, és AJAX-ot sem szeretnék összerakni szinte 0-ról (én szeretem az AJAX-ot, persze nem mindenhol praktikus), akkor csinálnék 1 közös PHP-t, ami egyrészt feldolgozza az űrlapot, másrészt kiírja az eredményt. Az űrlapot és a feldolgozást én különválasztanám, de a feldolgozást és a választ már nem. Illetve a kétféle eredményt sem.
2015. júl. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez a feldolgozás / válasz egy helyen tetszik :)


Csak a tisztításért:

Legyen egy php fájl ami post adatokat vár (persze tudja, hogy melyik formból jön az éppen postolt adat) majd ott helyben ki is írja a választ? [process.php?]


(Tényleg nem nagy a cucc, csak egy egyszerű login/register/accountrecovery + account activiation-t akarok megírni, hogy ne kelljen állandóan a 0-ról ha kell valami oldalra...)

2015. júl. 28. 13:52
 3/7 Djjjozsiiiii ***** válasza:

Többnyire érdemes átirányítani egy közbenső lapra a usert,

nem árt kiküszöbölni a form újraküldését, visszalépésnél ne jussunk vissza a kitöltött formhoz.


Én a regsucess.html, passwordmodifysucess.html híve vagyok, ha nem AJAX-szal kell feldolgozni a formot.

2015. júl. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Djjjozsiiiii ***** válasza:

"majd ott helyben ki is írja a választ? [process.php?] "

Eléggé idegesítő hogyha egy űrlap nem tartja meg a kitöltött adataimat.Ha egy process.php -n dolgozol fel több formot, hogy oldod meg ezt a problematikát?

2015. júl. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Esha igy csinalod, hogy regsuces.html...stb nem szaporodnak el nagyon a fajlok?

bocs nincs ekezet a tableten

2015. júl. 28. 22:58
 6/7 Drone007 ***** válasza:

Ezt mindenki máshogy oldja meg, mert nagyon sok lehetőség van. Van aki az egyben mindent megoldás híve, van aki mvc alapokon strukturált megoldást támogatja. A lényeg, hogy mihez szoktál hozzá. Egyik megoldás sem rosszabb a másiknál. A lényeg, hogy megfelelően legyen megírva, ne legyenek kiskapuk, átlátható és biztonságos legyen.


A legegyszerűbb az, ha mindent egybe teszel, és ugyanaz a fájl végzi az adatbekérést, feldolgozást, eredménykijelzést. Előnye, hogy egy helyen van minden, nem szaporodnak a fájlok. Hátránya, hogy egy nagyobb form vagy műveleti egység esetén nehéz nagy lesz a fájl, sokat kell benne ide-oda görgetni, hogy megtaláld amit keresel, valamint egy rész változtatása az egész fájlt érinti.


Az mvc jellegű feldarabolt kódnak is vannak előnyei. Több kisebb részből áll a projekt, jobban átlátható, az egyes részek javítása könnyebb. Kicsit ugyan megszaporodhatnak a fájlok, de egy értelmes mappastruktúrával ez nem gond (pl minden projekt külön mappába). Az ilyen projektet bővíteni vagy átalakítani is könnyebb.

2015. júl. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nem szeretnék semmi technológiát, architektúrát használni csak OOP-san megírni
2015. júl. 29. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!