Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kell minecraft klienst...

Hogy kell minecraft klienst készíteni?

Figyelt kérdés

Odáig jutottam, hogy eclipse-vel szerkesztettem a minecraftot. (1.7.2-es verzióról van szó) Hogy kell visszaalakítani 1.7.2.jar-ra? (a mcpatcherrel dolgozom, úgy alakítottam át, hogy szerkeszteni tudjam)

Ja és hogyan lehet a launchert elkészíteni hozzá?

És, hogy oldhatom meg, hogy a skinek ne az eredeti mc-ből jöjjenek, hanem ami egy saját weboldalon van?

Lehet, hogy kicsit hülyén írtam le és sok a kérdés, de...

A (normális) válaszokat előre kösz!



2015. júl. 28. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem kell...

Felejtős, ha nem tudsz programozni.

2015. júl. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok felejtős, hanem néztem egy videót róla, amiben azt mutatja be, hogy hogyan kell szerkeszteni, de több része sajnos nem volt. :( A videós egyszer csak belekezdett egy másik játékba és nem csinált több részét, vagy csak törölte a vidit.
2015. júl. 29. 11:35
 3/10 A kérdező kommentje:
Amúgy könnyen belejövök programokba, de néha akadnak problémák...
2015. júl. 29. 11:50
 4/10 SimkoL ***** válasza:
[link] ide csináltam egy srácnak, nekem nem tetszik :) de ezt kérte. Kb. 10-15 perc Delphiben, ami natív kódot fordít tehát nem függ sem a Fremawork verziótól sem a Java-tól a futása.
2015. júl. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok felejtős, hanem néztem egy videót róla..."

Én meg Supermanről néztem egy videót, hogy tudok én is úgy repülni?


"Amúgy könnyen belejövök programokba, de néha akadnak problémák..."

Nem programokba kell belejönni, hanem programozni kéne tudni.

Tudsz? Nem. Akkor?

2015. júl. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szia mik az elképzeléseid?
2015. aug. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

----------2 years later----------

Még csak 15 vagyok, ezért nem kell lenézni.

Szeretek programozni, ez a hobbim, minden féle programkódba belenézegetek, stb..

Járok webprogramozásra, az is megy.

A LUA-t is nézegettem computercraftban, tudom más, mint a HTML, css, php, és a JavaScript.


Esetleg nem tudna mondani valaki egy fórumot, ahol kezdőknek is segítenek ilyen programozásban, és ismerik a minecraftot is? Még mindig érdekelne a kliens készítés. Nem szeretnék olyan borzasztó nagy klienst, csak egy-két dolgot alakítanék át, meg a skinek betöltése saját webszerverről menne.

Újabb verziójú minecrafttal is megpróbálkoznék (1.8, 1.10), de azt valamiért nem akarja "kicsomagolni" a minecraft coder pack (asszem minecraft coder pack, nem mcpatcher, rosszul írtam, de most már mindegy, nem lehet átírni)

2017. máj. 21. 18:52
 8/10 A kérdező kommentje:
Az a fura, hogy minél többet tudok informatika témán belül, annál jobban úgy érzem, hogy nagyon keveset tudok még. (Szerintem nem is tudok olyan sokat, de az átlagemberekhez képest keveset sem.)
2017. máj. 21. 18:53
 9/10 anonim válasza:

Ha tanulsz még jó sokat, előbb-utóbb alábbhagy az érzés. :) Ha igazán sikeres akarsz lenni, motiváljon ez arra, hogy fejleszd magad.


Az MCP egészen 1.11.2-ig tudja kezelni a Minecraft-verziókat, csak frissíteni kell.


Ebben a tekintetben én egyrészt elnéznék a minecraftforum.net irányába (ott van pár apró-cseprő tutorial), másrészt pedig egy adag Java-tanulás után kibontanám a játékot MCP-vel, és megpróbálnám megérteni, hogyan működik. A helyzet az, hogy a legtöbben, akik jó alaposan belepiszkáltak a kódba (márpedig te is ilyesmit szeretnél), nemigen írták le, mit hogyan csináltak, úgyhogy az első utat inkább bemelegítésnek gondolom a másodikhoz.


Ha ez nem bátortalanít el, akkor sok sikert!

2017. máj. 30. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi, végre egy értelmes válasz a gyakorikérdések.hu-n.

"Ha igazán sikeres akarsz lenni, motiváljon ez arra, hogy fejleszd magad."

Valószínű, hogy az lesz. Szeretnék majd a jövőben olyan klienst csinálni szerverekkel . Bár ahogy nézem a működését, ahhoz még bőven tanulnom kell, elég bonyolult valaminek néz ki, egyáltalán nem olyan, mint az eredeti MineCraft.

2017. jún. 6. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!