Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Fontos a a programozáshoz...

Fontos a a programozáshoz hogy az ember tudja a gépírást?

Figyelt kérdés

2015. aug. 4. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem igazan.
2015. aug. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 E1D1E ***** válasza:
Csak úgy ezerszer lassab lehet a folyamat, de a végeredményen nem változtat, a jól összerakott program működni fog! ;)
2015. aug. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Programozás közben kifejleszted.
2015. aug. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#3 Azért a szabályos gépírást nem nagyon lehet programozás közben kifejleszteni. Hiszen minden billentyűhöz megvan szabva, hogy melyik ujjal kell leütni. És nyilván először az alapbillentyűket kéne begyakorolni, nem egy komplett szót.


Nem fontos, csak jó, hogy ha van. Szabályos tízujjas gépelés nélkül is lehet gyorsan gépelni. Bent a cégnél csak én tudok szabályosan gépelni, de ettől függetlenül bőven vannak nálam jobb programozók.

2015. aug. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tanították de nem tanultam meg a "szabályos gépírást", ahhoz képest személyesen még nem láttam olyat aki gyorsabban tudna írni nálam. Már anno programozás előtt kialakult, de ha napi szinten pötyögöd a billentyűzetet órákon át, akkor szerintem te is úgy fogod érezni, hogy egyéni ízlés szerint gépelni sokkal hatékonyabb mint a szabályos módszerrel.


Kíváncsiságból lenyomtam egy 10fastfingers-t:

[link]

2015. aug. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem kell tudnia. Sokkal is inkább ahhoz kell értened, hogy meg tudd tervezni a dolgokat fejben, és azokat pötyögd be, majd lefordítod.
2015. aug. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Egyáltalán nem, a gondolkodás a lényeg.
2015. aug. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Többet kell gondolkodni és bugokat bogarászni, mint gépelni.
2015. aug. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak akkor szükséges ha gyorsabban jár az agyad mint a kezed :)
2015. aug. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

En azert irtam, hogy annyira nem kell nagyon, mivel oke, hogy kell egy sebesseg, de egy jobb fejleszto kornyezetben nem nagyon kell tobb oldalt irni.

A kod nagy resze generalhato, shortcutok vannak stb.


Persze, hasznos lehet, ha gyorsan tud irni az ember, de nem feltetel.

2015. aug. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!