Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen laptopot vásároljunk...

Milyen laptopot vásároljunk programozáshoz?

Figyelt kérdés
A lányom idén fog kezdeni az egyetemen. Szeretnénk meglepni. MacBook-ról hallottuk, hogy egyik legjobb a célra, viszont több véleménnyel vágnánk csak bele a vásárlásába.

2015. aug. 9. 13:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Programozónak a Mac a legrosszabb választás. Alig használják néhányan, még a Linuxhoz is több segítséget/információt talál.
2015. aug. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%

+1


Ezen felül ez mac áráért kapsz három "rendes" laptopot, meg még 5 autót. Felesleges pénzkidobás.

2015. aug. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%

A kérdésed alapján nem vagyok benne biztos, hogy tudod, igazából mihez is keresel gépet.


Nem grafikai tervezést fog csinálni a hölgy? Ez nagyon nem programozás, és itt tényleg van versenyelőnye a MAC-nek, főleg az új, Intel Iris grafikus kártyájúaknak.


Ha tényleg programozni akar, akkor a MAC felesleges pénzkidobás, semmit nem nyújt pluszban a fele annyiba kerülő Windowsos vagy Linuxos gépekhez képest. A programozásnak egyetemi szinten nincs jelentős gépigénye, a HD videó lejátszása jobban meg fogja izzasztani a vasat.


Olyat vegyetek, ami méretben és súlyban jó. Nem baj, ha 8 GB memória és 256+ GB SSD van benne, de ha ez nincs, akkor sincs semmi, sőt, ha választanom kell ezek vagy egy jó hűtésű dokkoló és egy legalább 23", fullHD külső monitor között, az utóbbiakat választanám.


Arra azért figyeljetek, hogy USB hármas portjai legyenek.

2015. aug. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Azért az #1-nek üzenem, hogy az Xcode elég jó IDE, és ha cross platform nyelvet használsz (Java, Scala, JS, PHP, C++ nagy része, Python, stb.), akkor mindegy, hogy Mac-en vagy máson fejlesztesz. Sőt, iOS-re csak Mac-en tudsz normálisan fejleszteni.
2015. aug. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%

Azt nem mondanam, hogy a mac nem jo programozasra, de kezdetben, tenyleg teljesen folosleges.


Nekem is csak sok ev utan lett, amikor elegem volt, hogy a laptopom nem bir ki tul sokat akksirol. Illetve birt, Windows-al, de azon remalom fejleszteni, hacsak nem kifejezetten Win-es a cel, Linuxon meg a 8+ oras uzemido alig 2 orara redukalodott ugy, hogy sajat kernelt forditottam es mindent beallitottam.

Na ilyenkor jol jon egy mac. (Nem veletlenul sok munkahelyen ceges szinten adjak, komolyabb fejleszto cegeknel. Vagy ugy vannak az uzleti lenovok meg, ha kevesebbet cipeled. Tevedes, hogy alig hasznaljak. Magyaroraszgon pl Ustream, Prezi ahol garantaltan az van, mindenkinek.)

De ez most mellekes.



Egyetemre tenlyeg folosleges!

Programozni kb barmi eleg, foleg kezdesnek. (Ertsd itt, hogy akar 128 MB Ram 1 magos procival is boven jo.)


Valami konnyen hordozhato, (akar 13"-os) gep jo, otthonra meg egy monitor, amit meg ra lehet kotni.

De persze ha irsz meg reszletet, hogy hova megy, lehet meg pontositani.

(Mert mint mar elhangzott a grafikus stb kepzesek kevesbe kothetoek a programozashoz.)

2015. aug. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

Amire nekem az egyetemi éveim alatt nagy szükség volt:

- Memória! De nagyon sok, legalább 8 GB. Volt például egy "Windows rendszeradminisztráció és Microsoft szerveralkalmazások támogatása" nevű tantárgyam, ahol egy időben futtattunk három Windows Server 2012 R2-t és egy Windows 8.1 Enterprise-t. Kellett volna nekem akkor hirtelen 16 GB RAM

- Gigabites vezetékes hálózati vezérlő (volt, hogy 50 GB adatot kellett a netről lehúznom 2 óra alatt, egyetemi hálózaton)

- 300 Mbps vezeték nélküli hálózati vezérlő

- Legalább 1TB-os merevlemez

- Váltható rendszerű grafikus vezérlő, a nagy teljesítményű legyen legalább 1GB-os

- Processzorból viszont elég egy legalább két magos.

2015. aug. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Én most végeztem, mint programtervező informatikus. Az egyetemet egy mezei középkategóriás laptoppal csináltam végig és nem éreztem, hogy hiányom lenne ilyen téren!
2015. aug. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

#6

8gb ram nem sok, gamer gépbe is legfeljebb ideális, de játékon mellett nem feltétlenül futtatnék a háttérben semmit. 16gb ramom van, és ezt is elég könnyű telepakolni munka alatt. A proci meg mindegy.. persze, hadd várjon amíg fordul a kódja, elvégre úgy tanul a legtöbbet.

2015. aug. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

"Windows-al, de azon remalom fejleszteni, hacsak nem kifejezetten Win-es a cel"


Ne haragudj, ez hülyeség. Jelenleg a Visual Studio az egyik legjobb, ha nem a legjobb fejlesztő környezet és debugger. Ha nem tudod megvenni, még mindig ott az eclipse + cygwin, vagy a Qt Creator.



"Magyaroraszgon pl Ustream, Prezi ahol garantaltan az van, mindenkinek."


A Ustreamnél sosem jártam, de a Preziről első kézből állíthatom, hogy használnak Mac-et de messze nem csak azt és pláne nincs mindenkinek.

2015. aug. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
29%

A Macintosh-ról:


- egyik haverom is arra esküszik, tetszik neki, hogy olyan letisztult a számítógép, nem nyikorog, és ahogy sötétedik úgy világosodik a billentyűzete... ...szereti, mert nem megy rá virus, és a netezésen, meg filmvágáson kívül másra nem is használja, ha játszani akar, akkor megy Windows-ba (dual-boot-os a gép).


- én mindezért nem vennék Macintosh-számítógépet. Ugyanis az árán tudok olyan PC-t venni, ami nem nyikorog, aminek backlight-os billentyűzete van, és tuti megvágnék vele bármilyen videót is, és neteznék is vele...


- virus azért nincs Macintosh-on, mert amit nem használnak, arra nem éri meg virusokat gyártani... :-)


- a MacOS félelmetesen hasonlít a Linux-ra, amely köztudottan ingyenes, haverom azt mondta, hogy a Linux előtt is volt Macintosh... ...mondom oké, ezekszerint a UNIX nem volt ingyenes...


Egy jó cikk minderről:

[link]


- a Macintosh kitalálója tehát semmi mást nem csinált, csak meglovagolta az emberi hiúságot és kivagyokiságot, és szépen meggazdagodott a sok hülyéből... :-)


- a Macintosh 2000 után szépen áttért a PowerPC architectúráról a PC hardware-rekre, hogy tudja futtatni a Windows-t is, mert rájöttek, hogy az egyediség már nem hoz annyi pénzt, csaképpen pont ezzel cseszték el az egésznek a lényegét! :-)


- Pl egyszer egy oldalon el szerettem volna mondani a véleményemet egy iPhone-ról, ami nem volt durva, csak igaz... ...hiába küldtem be több gépről is, fenetudja hányszor, soha nem jelent meg... ...tehát egy sznobb réteget céloztak meg azzal is. A legolcsóbb iPhone árán lehet venni egy nagyon jó okostelefont... ...egyesek szerint az akadozik és szarul van optimalizálva, nos én ezt soha nem tapasztalom! :-)

2015. aug. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!