Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem működik megfelelően...

Miért nem működik megfelelően a GET a generált URL esetében (lent részletezve)?

Figyelt kérdés
Van egy weblapom, és azon belül include_once segítségével generálom az url végződéseket, pl. /?id=main vagy épp /?id=ujoldal. A problémám az, hogy ha teszem azt a /?id=ujoldal -on egy űrlapot GET-tel küldök el, megjelenik az URL-ben a GET-ben küldött adat, viszont nem a /?id=ujoldal on, hanem a főoldalra irányít, és persze nem is oda írtam a megfelelő kódokat, ezért nem is jelenik meg semmi a sablonon keresztül (persze action-nak "" -t adtam meg, azaz üresen hagytam, hogy ugyanazon oldalon is dolgozom fel). Hogyan lehet megoldani ilyen generált URL esetében, hogy jól működjön és ne a főoldalra dobjon? Előre is köszönöm!

2015. aug. 13. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

A form actionbe add be parameternek ezt az ?id=... reszt amit hasznalsz, akkor oda kuldi majd.


De amugy nem tudom hogy oldottad meg, de csak ugy parameterbol bejovo dolgokat includeolni nem epp szep es foleg nem biztonsagos megoldas.

2015. aug. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát szerintem rengeteg oldal használja az URL-végének módosítását (szépítését) ilyen módon. És GET-et természetesen csak ott használok, ahol jó, ha látható az url-ben is, hol van pontosan az ember (egy-egy aloldalon belül), egyébként POST-ot használom, úgy persze mindenképp jó.
2015. aug. 13. 14:29
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

"Hát szerintem rengeteg oldal használja"


Ez nem is biztos, de szerintem az első 'intelmének' nem is ez volt a lényege, hanem, hogy nem szép/jó/biztonságos/elegáns és nem is feltétlen egyszerűbb, vagy átláthatóbb.

2015. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy értettem, hogy egy ilyesmi kód:

include('valami/'.$_GET['p'].'.php');


Baromira nem biztonságos.

2015. aug. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!