Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt mivel ÉS hogyan lehetne...

Ezt mivel ÉS hogyan lehetne megcsinálni?

Figyelt kérdés

Gondolom HTML,PHP meg egy kis JavaScript kell hozzá.. szóval:

Egy olyan kellene nekem, hogy csináltam egy alap MySQL alapú bejelentkezést, és adtam még egy + értéket, a "Coin"-t. Létrehoztam egy "blokkot", ami kiírja azt az értéket a felhasználónak, és mellé egy gombot. Azt szeretném elérni, hogy ha a felhasználó megnyomja a gombot, akkor 10 másodperc után adjon hozzá a Coin értékhez +1-et, és ameddig nem telik le az a 10 másodperc, addig ne tudja megint megnyomni a gombot. (mint pl játékokban küldetéseknél, hogy várni kell X percet és ad ezt meg azt.)


Ezt hogyan lehetne megvalósítani? (Teljesen kezdő vagyok, és gyakorlásból csinálom ezt, csak itt elakadtam kicsit, és nem találok rá megoldást :/ )


Válaszokat előre köszi!


2015. aug. 16. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod hogy több böngészővel csaljanak, akkor ne JavaScript-tel ellenőrizd, hanem az adatbázisba írd be a legutolsó érvényes gombnyomás idejét. Amikor megint megnyomja, összehasonlítod a legutóbbi időponttal. Ha nem érvényes, ignorálja, ha érvényes - tehát eltelt az az X idő - akkor frissíti az adatbázisban a legutóbbi érvényes gombnyomás időpontját és növeli a 'Coin' értékét. Ennek szerintem az az előnye - hogy mint már mondtam - nem lehet több böngészővel csalni, mert nem JavaScripttel (tehát helyileg) ellenőrzöd, illetve így is nagyon könnyű minimalizálni a lekérdezések számát, elég bejelentkezésenként.
2015. aug. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyjából értem amit mondasz, és köszi. ezt am nem is tudtam JS-el kapcs amit írtál :D ... szóval akkor hozzak létre az adatbázisban egy dátumot, és annak jelöljek ki egy X időt, vagy hozzak létre egy új, sima sort aminek egy X összeget (pl 10-zet, azaz 10 másodperccet) jelölök ki? (bocsi, hülye értelmezésem van és mint írtam gyakorlok :D olyan kezdő szintet érek el kb.. :D )
2015. aug. 16. 09:59
 3/6 Makker bolha ***** válasza:
#1 -nek irom: Azt is meglehet csinalni hogy ha 2x van bejelentkezve akkor kijelentkezteti a masikat. Es akkor javascript et is hasznalhatna
2015. aug. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3: Biztos igazad van, nekem ez volt a legegyszerűbb :D.

Nem vagyok webprogramozó.

2015. aug. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek: Csak simán hozz létre egy új mezőt az adatbázisodban amelyben a legutolsó sikeres kattintás időpontját tárolod. Azt meg szépen összehasonlítod az aktuálissal.
2015. aug. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"hozzak létre az adatbázisban egy dátumot, és annak jelöljek ki egy X időt, vagy hozzak létre egy új, sima sort aminek egy X összeget (pl 10-zet, azaz 10 másodperccet) jelölök ki?"

Te érted amit kérdezel?

2015. aug. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!