Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik kódolási stílust...

Melyik kódolási stílust ajánljátok?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy melyiket használjam.


myVariable, my_variable, MyVariable

Ajánlott szóközt rakni például az if-ekhez, functionökhöz stb?

if (alma == 5)

myFunction (1);

És a Funtctionoknál az elnevezés?


Az egy functionös if-eknél melyik a jobb?

if(alma == 5) doSomething();


if(alma == 5)

doSomething();



A több functionosnél meg gondolom az

if(alma == 5) {

Valami();

}


a jó a spórolás miatt.


2015. aug. 25. 09:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Amelyik neked tetszik, kényelmes. Azt ne mondjuk meg, milyen ruhát hordj, hogy vágasd a hajad (ha van), és mit egyél vacsorára?
2015. aug. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de ha projektben dolgozom, akkor melyik a legáltalánosabb?
2015. aug. 25. 09:39
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor alkalmazkodj a már meglévő kódhoz. (Kb.) mindegy milyen a stilus, de legyen egységes.
2015. aug. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

- Szóközt szerintem érdemes tenni az if után.

- Itt jegyzem meg: érdemes a konstanst venni előre, mert ha véletlen lehagyod az egyik = jelet, akkor fordítási hibát kapsz és egyből megtalálod.

- Metódusok elnevezését én a Java konvenciója alapján kis betűvel kezdem, és az egyes szavak nagy betűvel indulnak utána. Ugyanígy a változókat, adattagokat is. Csak az osztályokat kezdem nagybetűvel. Így egy jól átlátható rendszert kapunk.

- "egy function-ös if" - Akarod mondani egyetlen utasítást tartalmazó blokk: ide is tedd ki a kapcsost, biztos ami biztos. Lehet, később hozzáírsz még egy utasítást.

- A spórolás szerintem nem szempont. Az olvasható kód a szempont. Szóköz és sortörés nélküli kódot senki nem fog olvasni.

- Használj auto formattert az IDE-ben, az megold egy csomó mindent. Persze ott is be lehet állítani a dolgokat, de nézd meg mit ad a default.

2015. aug. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, arra figyelj, hogy meglévő kódnál a meglévő stílust kövesd. Rettenetes, amikor többen dolgoznak valamin és össze-vissza van formázva.

Lehetőleg minél rövidebb sorokat használj, olvashatóbbá teszi a kódot.

Úgy állj hozzá, hogy amit írsz, az elsősorban azért van, hogy mások elolvassák és csak másodsorban azért, hogy a gép lefordítsa.

2015. aug. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha sajat projekten dolgozol, erdemes elolvasni egy nepszerubb style-guide-ot a programnyelvhez. A Google pl. kiadott nehanyat.


[link]


Termeszetesen kozos projektben a kozos styleguideot kell kovetni.

2015. aug. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az elnevezési konvenciók nyelvfüggők.

A myVariable Java, a my_variable C++, a MyVariable C# konvenció. A függvények elnevezése hasonló.

Mindig tájékozódj az aktuális nyelv szokásairól! A beépített könyvtári elnevezések iránymutató.

2015. aug. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Saját preferencia:

- kulcsszavak és operátorok előtt illetve után szünet

- Stand-alone funkcióknál camelCase

- Osztályon belüli metódusoknál PascalCase

- C-szerű, callback vagy statikus segédfunkcióknál underscore_words

- Osztálynevek nagybetűvel

- POD nevek kisbetűvel és általában '_t' a végén

- Osztály member változók 'm_' -el kezdődnek, utána nagybetű (pl: m_Value)

- Kódblokk nyitást általában új sorba teszem (kivéve javánál)

- C++ -nál osztályokban szeretem külön blokkban tartani a függvényeket és a példányváltozókat még ha azoknak a 'láthatóságuk' (nem, nem tudom magyarul...) azonos is

- helyi változóknál általában camelCase

- konstansok UPPERCASE_AND_UNDERSCORE


De majd kialakul a saját stílusod.

2015. aug. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Akik ezzel töltik az idejüket azok nagyon buták. Vannak formázók amik belövik a beállított formára a kódot. Elmúltak azok az idők amikor hatalmas probléma volt a nem egységes formázásokból.
2015. aug. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9: Ez nem csak a kódformázásról szól.

Hanem pl. ahogy irták elnevezési konvenciók,

C#-ban pl használunk-e string.Empty-t vagy csak simán üres string.

int-et vagy Int32-t irunk (String vagy string, stb).

linq formátumot vagy a függvényes formát preferáljuk-e.

() => {} vagy delegate, stb.

Az a jó, ha ezek egységesek a teljes kódban. Hogy melyik, az lényegtelen... Ok, nilván nekem is vannak kedvenceim, pl teljesen saját projectben sosem irnek nagybetűs String-et, de ha a kód többi része azt használja, azt kell használnod neked is. (Ha vegyes, akkor árirom mindet kisbetűsre:D)

2015. aug. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!