Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozási nyelvet hogy...

Programozási nyelvet hogy érdemes tanulni, magántanár segítségével, vagy netről letöltött doksik alapján, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
C, C++,Python,PHP,Java,Javascript, ezekre gondoltam.

2015. szept. 5. 17:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Én a középsuliban tanulok C#-ot. Szerintem magántanárral nem érdemes, mert még drágább mint a min. 80000Ft-os kurzusok, a könyvből viszont ha nem érted meg, akkor meg inkább a kurzust ajánlanám, meg ott ha van valami kérdésed (hogy lehetne ezt megcsinálni? miért nem működik? ...) tudnak segíteni. Meg van államilag támogatott felnőtt szoftverfejlesztő OKJ-s képzés a sulinkban [link]
2015. szept. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Könyvből érdemes, mert végig megy az alapoktól egészen az alapok végéig. Ha valamit nem értesz első olvasásra áttudod olvasni akárhányszor, és neten is rákereshetsz az adott dologra.
2015. szept. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ha van ra lehetoseged, az elejen sokat segit a magantanar. Nem rogzulnek rossz szokasok, nem keresel orakig trivialis dolgokat vagy nem varsz a valaszra orakig.
2015. szept. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%
Ha fogékony vagy rá, elmész egy magántanárhoz 4-5 óra alatt megtanulod az anyagokat és kész. Onnantól szinte az összes nyelv menni fog doksik alapján.
2015. szept. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Lehetőleg olyanok akik a hello world szinten tartanak ne adjanak tanácsokat. Főleg akkora baromságokat, hogy 5 óra után bármelyik nyelvet megérted doksi alapján.
2015. szept. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Miért? Változók,operátorok, tömbök, ciklusok, elágazások, eljárások, referencia és érték típusok, oop, láthatósági szintek. Ha ezeket megérti, akkor már tök mindegy, hogy JAVA könyv vagy C# könyv van előtte. Nyilván gyakorlata nem lesz, de ezekre az alapokra szerintem már lehet önállóan építeni. Vagy azt gondolod ehhez több idő kell?
2015. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

Én sem javaslom a magántanárt. Az teljesen felesleges. Szerintem a könyv + internet (kezdőlapnak a [link] :D) kombó a tuti, és jó ha van egy olyan ismerősöd, aki nagyon penge, és akit időnként (tényleg nem nap mint nap) meg tudod keresni a problémáiddal (afféle mentorként), vagy csak beszélgettek az éppen aktuális tapasztalataidról. Olyan kommentekkel láthat el, amit könyvből nem nagyon lehet elsajátítani, illetve bizonyos dolgok fontosságát kiemeli, ami pusztán a könyv alaján nem triviális.


Ha a programozás komolyabban érdekel, és nemcsak scriptelni akarsz, akkor érdemes egy ingyenes online kurzust is elvégezni computer science témakörben. A coursera-n van egy 2x6 hetes kurzus kurzus, ahol az algoritmusok lényegét magyarázzák el, nagyon érthető módon (princetoni tanárok!!! [link] ). Ehhez már jó angol nyelvtudás kell, meg elég haldó szint.

2015. szept. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem, és nagyon vigyázni kell ezekkel az egy nyelvet megtanultam ismerem az összeset megközelítésű emberekkel. A programozási nyelvek között van különbség, és ha ezt nem tartja valaki tiszteletben visszarúg. Amiket felsoroltál nagyon más nyelvek és kevesen értenek mindegyikhez egyforma mélységben, illetve vannak akik azt hiszik (de nem). Könyvekből el lehet kezdeni, mivel tapasztalatom szerint a magántanárok is egy könyvet elolvastak.
2015. szept. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%
Mindenképpen célszerűnek tartom tanár segítségével elindulni, akár magántanár, akár kurzus. Amikor már megvannak az alapjaid, akkor jöhet az önképzés. És ne kezdjél hat nyelvet egyszerre... Ha egy nyelven már tudod az alapokat, akkor viszont 2.-3. nyelvet már tanulhatsz netről is.
2015. szept. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
2015. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!