Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Emelt informatika érettségi...

Emelt informatika érettségi java-ba vagy python-ba érdemes?

Figyelt kérdés
Javaba nagyon jol tudok mar programozni es pythonba is tudok de abba nem annyira jol meg. Sokan mondtak hogy celszerubb pythonba csinalni mert abba sokkal kevesebb sorral is meg lehet csinalni, de megeri megtanulni erettsegire a pythont java helyett? vagy maradjak a java-nal amit mar jol ismerek de tobb ideig tart egy program megcsinalasa.

2015. szept. 12. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Amiben gyorsabb vagy. Teszteld le az előző évek érettségi feladataival. Az idő a szűk keresztmetszet ott.
2015. szept. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8%

Jééé nem is tudtam, hogy Java-ban, vagy akár Python-ban is lehet érettségit tenni, bár az igaz, hogy a választás a tanuló kezében van. (tehát ennyi erővel akár választhatná az Occam-et vagy a Smalltalk-ot is)


Java az egy jó nyelv, bár a Google Chrome már nem támogatja, mondván használjunk másik böngészőt. Ergó a biztonságra hivatkozva a Java-t is kinyirják, vagyis ilyen alapon kár megtanulnod.


A Python-t meg magam sem értem miért ajánlgatja sok ember, talán azért mert kezdőknek állítólag érthetőbb bármi másnál, bár vannak olyan részei, ami szerintem nem kezdőknek való. De mivel olyan értelmező, mint régen a BASIC volt, így logikusan valóban kevesebb energiabefektetéssel tudsz gyorsabban elérni benne eredményeket.

2015. szept. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy újabb értelmetlen és haszontalan igazmondó komment, köszönjük.


Kérdező: Ha a Java jobban megy, akkor írd meg abban. Az, hogy a nyelvet mennyire ismered sokkal többet jelent annál, hogy maga a nyelv mennyire hatékony.

2015. szept. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

#3-asnak (SzerelmesVidra):


A kérdésre koncentrálj! Engem felejts el! :-)


(mellesleg épeszü ember láhatja, hogy melyikünk koncentrál a kérdésre, és melyikünk kritizálja állíndóan a másikat)

2015. szept. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Python jobb a kezdőknek, de ha te már meg tudsz oldani érettségi feladatsorokat Javában, akkor válaszd azt, ne tanulj meg ezért egy másik nyelvet! Inkább fordítsd azt az időt gyakorlásra meg a többi feladatrészre.
2015. szept. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Inkább a Java. Azt ismered már eléggé. Emellett az érettségiig így sokkal jobban rá tudsz készülni. Az idő miatt ne aggódj, bele fogsz férni ha legalább átlagos tempóval dolgozol.
2015. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!