Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Emelt szintű informatika...

Emelt szintű informatika érettségi programozási nyelv?

Figyelt kérdés
Milyen programozási nyelvet kezdjek tanulni, milyen programon, ha két év múlva emelten akarok érettségizni infóból? Semmi programozói tudásom, ECDL- vizsgám van (a webszerkesztés NVU-ban történt, a suli ezt szabta meg...) Mérnökinformatikára készülök, ott milyen programozási nyelvet tanulnak, vagy hogy van ez? Hogyan tudok a legjobban rákészülni az érettségire, egyetemre?

2014. nov. 13. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Python-t ajánlom. Később sem lesz haszontalan hogy ismersz egy scriptnyelvet, alapokhoz tökéletes, valamint egyetemen sem leszek ismeretlenek az algoritmusok. És kezdésként több sikerélményt nyújt.


Az egyetemen első félévben valószínűleg C lesz, ezt könnyebb második nyelvként megemészteni. Főleg az elején sok a "nemtom mért így kell de így működik" rész, amit nehéz hirtelen elmagyarázni, megérteni.

2014. nov. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

akkor kezdem a pythont, és azzal is érettségizek majd, köszi. és a webbel kapcsolatban ezeket lehet most használni, én melyiket válasszam majd? Persze, változik az még, de cska jobb most rákészülni hamar

Weblapkészítéshez használható

program:

Office SharePoint Designer 2007*

DreamWeaver MX 2004

KompoZer 0.8b3

2014. nov. 13. 18:01
 3/13 anonim ***** válasza:

KompoZer az NVU utódja, a felülete, a kezelése kb. megegyezik. Én is ezt használtam, ha ismered is akkor szerintem ezt érdemes.


Az egyetemre pedig matektanulással készülj. Ha nem is teszel emeltet, faktra járj. Illetve fizika is jól jön.

2014. nov. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
azt hallottam csak első két félévbe van fizika mérnökinfón. ez igaz?
2014. nov. 13. 18:19
 5/13 Tengor ***** válasza:
Igaz.
2014. nov. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
C#-ot ajánlok. Nagyon egyszerű.
2014. nov. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Lazarus?
2014. nov. 13. 20:47
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyszerű, de haszontalan. Többet érsz akár a Pythonnal, akár a C#-pal.
2014. nov. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
En is a c#-ot ajanlom, elegge beszedes nyelv, szerintem felhasznalobarat. Konnyen eltudod sajatitani benne az alapokat, meg egy pozitivum, hogy ez is egy C-nyelv, ezert a szintaktika hasonlit a c illetve c++-hoz valamilyen szinten. Visual Studioban konnyeden tudsz akar grafikus feluletet is kesziteni a programjaidnak...
2014. nov. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Python és Kompozer. Mind a kettő tökéletesen és egyszerűen tudja, ami neked az érettségire kell. Ott menjél biztosra, mert minden pont számít, játszadozni ráérsz utána is. Webszerkesztéshez nincs szükség többre, és a Kompozert már ismered, ugyanaz, mint az NVU. Prognyelvből tényleg hasznos lehet egy másik is, ha a Python már megy, de kezdd a legegyszerűbbel, legátláthatóbbal, hogy magabiztos tudásod legyen az érettségin.
2014. nov. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!