Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha valakinek dinamikus IP...

Ha valakinek dinamikus IP cime van akkor ki tudom tiltani az oldalamrol?

Figyelt kérdés

PHP alapu oldalam van. ki tudok tiltani valakit IP alapján (pl. 123.45.67.89), vagy IP tartomány (pl. 123.45.67 vagy 123.45).


szoval egy embert szeretnék kitiltani, neki dinamikus az ip-je. azt hogy tudnám megoldani? ugy hogy persze csak ő ne tudjon jönni.


2010. márc. 14. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egy darabig ugyanazt az IP-címet kapja, amikor kapcsolódik, tehát egy darabig marad a tiltása. Amikor visszatér új IP-ről, tiltod azt is.
2010. márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Süti?

Ha nem jön rá akkor működik!

2010. márc. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

a sütit hogy érted?


ma már kettővel volt. a két ip-ben az első 4 számjegy (12.34.) ugyan az volt. de többi nem. kiváncsi vagyok hogy maskor is igy e fog jönni. mert elvileg akkor ki tudom tiltani igy is. de félek hogy akkor mást is kititltok..

2010. márc. 14. 22:27
 4/13 anonim ***** válasza:

Sütit küldesz mindenkinek a rossz fiúnak "ez roszfiú" tartalommal, az első sorokban lekérdezed a sütidet és ha "ez rosszfiú" akkor nem kap semmit - ilyenkor szokás oldal frissítésre vagy 404 -es oldalra hivatkozni. Amíg nem üríti a sütiket addig nem látja az igazi oldaladat ha ürítette akkor is csak egyszer..



Sajnos nem tudok konkrét php példát... rég nem csináltam...

2010. márc. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez attól függ mennyire profi az akit ki akarsz tiltani, ha van esze IP Hide-al csináltat szaudi vagy akármilyen IP-t és esélytelen a tiltása.
2010. márc. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

fuha, ezt a sütiset nagyjábol értem, de megcsináláshoz már nem értek, annyira azért profi nem vagyok. meglátom hogy milyen ip-kel fog járni, és tiltom sorba őt.


amugy ez egy ,,üldöző,, :D egy oldalamat feltört, vagyis töröltetett. ez most rendes php motoros oldal. van külön admin jelszom is, és tárhelyhez is erőset csináltam. de nagyon be van indulva..esetleg ilyet is fel tud majd törni, ugy értem vannak rá programok? (csak nagyvonalakban hogy mennyi esélye lehet neki..)

2010. márc. 14. 23:23
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha valahogy tud keylogger-t rakni a gépedre akkor bármikor megszerezheti a jelszót.

Ha meg erős a jelszó brute force-szal soha a rohadt életbe nem fogja feltörni (pl. állítsd be egy jelszót, amiben számok, kis-nagybetűk, ékezetes betűk és speciális karakterek vannak, ami 8-10 karakteres).

2010. márc. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, remélem békén hagy már. hasonlo témakörü az oldalunk, és hát azt hiszi elveheti enyémet, de téved.
2010. márc. 15. 00:41
 9/13 anonim ***** válasza:
alaplapbann
2010. márc. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Php 24 óra alatt gyönyörűen leírja sajnos most nincs kéznél online formában nem tudom idézni, de keresem...
2010. márc. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!