Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem működik nekem...

Miért nem működik nekem JavaScriptben az alert függvény?

Figyelt kérdés

Vagy pontosabban window.alert()

Próbáltam már mindenhogy, azaz egyes idézőjellel is meg duplával is, de nem jelenik meg a hibaüzenet ablak.

function óra()

{

var hour=prompt("Adja meg hogy hány óra!","0");

while (hour > 24 || hour < 0)

{

hour=prompt("Adja meg hogy hány óra!","0");

if (hour < 0 && hour > 24)

{

window.alert('A számnak 0 és 24 közé kell esnie!');

}

}


return hour;

}

Itt a függvény amiben alkalmaztam volna.

Kipróbáltam előtt window nélkül is (mert valahol így, valahol úgy írták, illetve ez a helyzet az idézőjelekkel is), de sehogy se akar működni.



2015. okt. 3. 19:47
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Ezzel az atom cuccal lehet csinálni egy source-ban a html-t is meg a javascriptet is?
2015. okt. 3. 20:47
 22/29 anonim ***** válasza:
A szövegszerkesztőtől teljesen független, hogy hogyan rendezed el a kódot, de azért célszerű a JS-t meg a CSS-t is külön mappába, külön fájlokba tenni, hacsak nem 1-2 sor, az adott HTML tartalomhoz nagyon szorosan kapcsolódó cuccról van szó.
2015. okt. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Hát itt eléggé kapcsolódik hozzá.

[link]

Ez konkrétan a 10-es feladat volt, megtaláljátok.

És igen, tudom, versenyfeladat és nem illik megkérdezni, de onnan gyűjtünk információt a nyelvről ahonnan akarunk, biztos nem gondolják hogy egy full kezdő nem használ fel más oldalakat ahhoz hogy megcsinálja a feladatot. És az a poén hogy én kb jól megírtam a kódot, csak nem akart működni, és ezért kérdeztem meg. Nah, ezt csak azért hogy emiatt ne szóljatok.

A lényeg hogy itt szorosan összefügg a script meg a html, de egyszerű a történet, minden függvényt egy külön <script> </script> közé teszek, és html-ben hívom meg őket, a <html> </html> tagek között.

2015. okt. 3. 20:57
 24/29 anonim ***** válasza:
Ne tegyél minden függvényt külön script tag közé, csinálj egyet az oldal alján és oda tedd az összes függvényedet.
2015. okt. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Miért pont alul?

Én a <head> </head> közé teszem a scripteket amúgy.

De eleinte egy scriptben volt minden, aztán mikor már volt benne négy függvény akkor valamiért nem működött egyik sem, nemcsak az az egy amivel gebasz volt (mert nem volt még kész a feladat). Aztán szétszedtem őket és ami eddig kész volt az legalább újra működött.

Egyébként olyan van hogy ha egy scriptben egyetlen hiba van, akkor az összes többi dolog sem fog működni ami eddig jó volt?

De van valami konkrét probléma azzal hogy én mindent külön scriptbe teszek?

2015. okt. 3. 21:34
 26/29 anonim ***** válasza:

#21 Tovább tart a letöltés


Ilyen feladatnál ennek persze nincs nagy jelentősége. :)

2015. okt. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
#illetve #25 :)
2015. okt. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
#25: Lassabb és olvashatatlan.
2015. okt. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Miért olvashatatlan azért mert felül van? És mitől lassabb?

Akkor hová tegyem?

Még a <body> </body> között legyen vagy a </body> és a </html> között?

2015. okt. 4. 09:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!