Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pályaválasztás. , ha informati...

Pályaválasztás. , ha informatikus szeretnék lenni hova?

Figyelt kérdés

Heló, középiskolába megyek és én mindenképpen infromatikus szeretnék lenni, egyetemen pedig programozásba belefogni, vagy az elóbbit folytatni.

Egy erős iskolába szeretnék menni, szilárd alapokkal, viszont ott nincsen informatika tagozat, és az gimnázium, szóval szakmát sem ad.

A kérdésem az lenne, hogy utána OKJ-re menni, vagy tegyük fel egyetemen elkezdeni ezt a dolgot már semmi értelme nincs?



2015. okt. 3. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
A gimi jó dolog, majd járj matek faktra utolsó években. Aztán egyetem (ELTE, BME). Az OKJ felejtős.
2015. okt. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Elozot tamogatom. Sokkal konnyebb par evnyi programozast behozni, mint 4-8 ev matekot. Raadasul a programozast elolrol kezdik az egyetemen, matekbol meg hirtelen 1-2 het utan integralni kell.


Lehetoseg szerint matek szakra erdemes menni, talan kevesebb ott a human "alapmuveltseg". Aztan matek szakkor, szabsav, fakt, mikor hogyan hivjak... Mellette fizikat is erdemes tanulgatni, nem fog rosszul jonni ha veletlen mernokinfora, vagy mas mernoki szakra tevednel.


Mellette termeszetesen onszorgalombol esvagy magantanarral lehet programozni, de a gimiktol ne varj sokat.

2015. okt. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Gimnázium -> egyetem. Az OKJ nem ér semmit, a szakközépiskola által adott "szakma" sem. Egyetemről is sokan úgy jönnek ki, hogy 3 sor értelmes kódot nem tudnak írni, de az álláskeresés első 1-2 évében nagyon sokat segít, ha van felsőfokú végzettséged.
2015. okt. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is matekra feküdj rá, aztán pedig egyetem. Ráadásul középiskola alatt is tudsz programozással foglalkozni (kezdetnek mondjuk Pythonnal).
2015. okt. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!