Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért választják olyan kevesen...

Miért választják olyan kevesen a programozói szakmát?

Figyelt kérdés
Egyre kevesebben tanulnak programozónak, pedig egyre nagyobb lenne rájuk az igény.

2015. okt. 13. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:

csak egy kis példa:


hiába van igény katonákra, ha nem vagyok rá alkalmas (pl.: lassú vagyok, nem birom annyira a mozgást stb.)


ugyan így itt is: hiába van igény progr.-ra, ha valaki nem bírja az ülő, gondolkozós, probléma megoldó stb. munkát

2015. okt. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kevesen? Manapság szinte mindenki programozónak akar menni, de szerencsére a nagyrészük csak kontár és/vagy később feladja. Ezeknek az embereknek csak nagyon kicsi hányada elhivatott eléggé, hogy alkalmas legyen rá.
2015. okt. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
csak a bme-re évente 500-600 ember megy mérnökinfóra (mondjuk fele sosem végzi el), de szerintem elég sokan választják, csak aztán rájönnek hogy mégsem annyi móka és kacagás vagy nem tudom
2015. okt. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A statisztikák szerint nemcsak hogy évről évre egyre nagyobb az informatikus hiány, de egyre kevesebben is mennek ilyen szakra. Ennek pedig részhalmaza a programozás.
2015. okt. 13. 22:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért mert a programozás egy folyamatosan fejlődő ág, így folyamatos tanulást igényel, mire megtanultad ezt, ott van másik 3 újítás. Erre pedig csak az hajlandó aki élvezi a programozást, kényszerből vagy csak megélhetés érdekéből nem lehet jól csinálni, kontárok pedig nem kellenek sehova.
2015. okt. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
90%

"A statisztikák szerint.."


Ismered azt, hogy "kis hazugság, nagy hazugság, statisztika"?


Amiről a statisztikák kevesebbet szólnak, hogy ugyan az igény egyre nő, de egyre fizetésképtelenebb is. Azért is marad kielégítetlen, mert ugyan kinek lenne érdeke ingyen csinálni? Persze mindig vannak újoncok, 1-2x mindenkit elkapnak az elején valami market sztorival, hogy jó referencia lesz neki, meg nem tudom, szóval behúzzák a csőbe valamivel, hogy ingyen csinálja meg, de bármennyire is szeret valaki balek lenni, találkozik a kifizetetlen számlák valóságával, és idővel lelép a terepről.


Az elmúlt időkben annyi átverés, lehúzás, meg visszaélés volt, hogy egyre hangosabbak a hírek. Akkora dömping volt az elején, hogy még a sarki zöldséges is feladta a zöldséges boltját, és webprogramozónak állt, de mostanra már rájöttek, hogy a zöldséges bolt a sokkal biztosabb megélhetés. Pláne az indiai / pakisztáni freelancerek tokkal vonóval 25 dollárért is adnak egy kész webshopot supporttal, amit ha egyedileg kell legyártani, céget építeni rá ilyesmi, kb 40 ezer dolláros munkáról beszélünk, szóval rendesen abba az irányba halad a történet, hogy nem kellenek már programozók, cégek is sorban húzzák le a rolót. Nem jó buli olyan szakmát választani, ami nem térül meg.

2015. okt. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Te miről beszélsz? Egyre több a programozó, hiány meg relatív van, mert közben az igények meg gyorsabban növekednek(itthon ez csak Budapestre igaz, vidéken alig van munkalehetőség).
2015. okt. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!