Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes programozásból egyetem...

Érdemes programozásból egyetemre menni?

Figyelt kérdés
El lehet helyezkedni nélküle itthon vagy külföldön?

2015. okt. 14. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak az első munkahelyre kell a papír, meg még oda, ahol csak alibi munkát kell végezni.


A többiek tapasztalatokat kérnek, amiket években mérnek. A papírt még belépéskor se fénymásolják le maguknak, mert nem erre van szükségük. Próbaképp kapsz megoldandó feladatokat is.

2015. okt. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen javaslom az egyetemet. Ha nem is a papír miatt, hanem a tudás miatt.

Ha nem is ismered az alábbi dolgokat, ellehet helyezkedni, csak nem te fogod tervezni a programot, hanem csak a tervek alapján programozni. Ami az én szemszögemből csak robotmunka.


Persze meglehet tanulni könyvből mindent, de akkor már legyen nyoma és ezért érdemes elmenni egyetemre.


AKKOR!


Egyrészt vannak olyan problémák ill. feladatok, amik megoldhatók józan paraszti ésszel, DE 1000x egyszerűbb dolgod van, ha tisztában vagy bizonyos számítástudományi témakörre.

Továbbá, érdemes tudni, melyek azon típusú témakörök, amiket lelehet programozni úgy, hogy adott időn belül lefusson.


Mivel algoritmusból jóval kevesebb van, mint problémából, így vannak olyan dolgok, amik futási időkorláttal nem oldhatóak meg, még ha első ránézésre nem is tűnik annak.

Pl.: [link]

2015. okt. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 SimkoL ***** válasza:
Én gyakorlatból mondom, hogy kell az elméleti előképzés. Sajnos nem tanulhattam egyetemen a programozást rajtam kívül álló okok miatt, így egy darabig nagy szopóka volt megírni, elképzelni egy-egy algoritmust. Sok helyen nem áll meg csak a paraszti logika. Évekig olvastam utána sok dolognak. Hogy papírt is ad az egyetemi képzés az pozitívum, de mellette kapsz egy nagyon jó alapot, kicsit megváltozik a gondolkodásmódod is.
2015. okt. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszadónak ne higgy!

Kérik a diplomát és jól is teszik. Sok kutyaütő fennakad a szűrőn. akad persze helyzet, amikor kell ember és felvesznek olyat is, akinek nincs papírja, de ez elég ritka és ahogy az alkalom megengedi, le is cserélik.

Ide jön még az is, hogy azoknak akiknek nincs diplomájuk, legalább tudásuk kell, hogy legyen. Puszira, bemondásra nem fognak alkalmazni senkit. Próbálkozók sokan vannak, de három kérdésből le lehet szűrni, hogy többnyire csak a szájuk nagy, miközben alapfogalmakkal sincsenek tisztában. Ilyenekkel meg nem lehet dolgozni, ilyenekre egy céget nem lehet építeni.


A legtöbb, aki azt hiszi, hogy neki megvan a tudása, valójában egy kisalkalmazást nem tudna összeállítani úgy, ahogy az elvárható, teamben dolgozni nem képes és ha meg is tűrnek ilyet itt-ott, az kapja a legpitibb melókat és akkor még örülhet is, hogy alkalmazást nyert.

2016. márc. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!