Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet lenne érdemes megtanulnom?

Figyelt kérdés
Még eléggé kezdő vagyok. És a legkönnyebb nyelvet mennyire nehéz megtanulni?

2015. okt. 22. 17:39
1 2
 1/16 redghost ***** válasza:
66%
Az Assembly a legkönnyebb.
2015. okt. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És ehez van valami online olvasmány vagy ingyenes online kurzus vagy ilyesmi?
2015. okt. 22. 17:43
 3/16 anonim ***** válasza:
61%

Én azzal kezdeném, hogyha már van egy kib_szott Google ezen a világon, megpróbálnám használni is.


[link]

2015. okt. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 SimkoL ***** válasza:

@redghost: Valóban nem sok utasítást kell megtanulni hozzá :)


Valószínűleg mindenki a 'saját' nyelvét fogja ajánlani, mert már azt érti. Kezdőknek legjobb a C# vagy a Pascal/Delphi. A Python-hoz már kell egy másféle gondolkodásmód is mivel elég 'tömör'. A C, C++ sem 'beszédes' nyelv - értsd nehezebb egy függvény nevét kitalálni mint pl. Pascal-ban - de ha megtanultad nagyon hatékony programokat fogsz tudni készíteni. VB, VBA, VBS szintén külön világ nyelvezetileg, szintaktikailag ?? mint a C-re hajaló nyelvek de makrók írásához a VBA, pici 'programok' írásához a VBS kell, elegendő.

A Java egy külön világ, arról inkább nem nyilatkoznék mert vita lenne belőle.

2015. okt. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Tévedsz, én már 40 éves vagyok. Programtervező matematikusként végeztem, 18 év szakmai tapasztalatom van. Elmondom neked, hogy miért nem fogsz programozni.


1) Kezdjük azzal, hogy van kereső a világon. Ha rákerestél volna, akkor tudhatnád, hogy ezt a kérdést már előtted is rengetegen feltették, akár magyarul keresel rá, akár angolul. De erre te nem méltattál.

2) Kaptál egy választ, hogy Assembly-t tanulj (oké, troll válasz volt, mert nem szabad abban kezdeni a mai világban). Nem néztél utána, hogy miről is van szó, rengeteg anyag található róla a neten, amit meg is találtál volna, csak ehhez ugye megint venni kellett volna a fáradságot.


A konklúzióm így az, hogy benned semmi kitartás, elhivatottság és hajlandóság nincs, márpedig a programozás nem egy olyan dolog, amit pár nap alatt sajátít el az ember. Oké, most van ez a hirtelen fellángolásod, hogy programozást akarsz tanulni, de ez elég hamar el fog szállni, amikor szembetalálod magad egy problémával.

2015. okt. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2015. okt. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 redghost ***** válasza:

"Tévedsz, én már 40 éves vagyok. Programtervező matematikusként végeztem, 18 év szakmai tapasztalatom van. Elmondom neked, hogy miért nem fogsz programozni.


1) Kezdjük azzal, hogy van kereső a világon. Ha rákerestél volna, akkor tudhatnád, hogy ezt a kérdést már előtted is rengetegen feltették, akár magyarul keresel rá, akár angolul. De erre te nem méltattál.

2) Kaptál egy választ, hogy Assembly-t tanulj (oké, troll válasz volt, mert nem szabad abban kezdeni a mai világban). Nem néztél utána, hogy miről is van szó, rengeteg anyag található róla a neten, amit meg is találtál volna, csak ehhez ugye megint venni kellett volna a fáradságot.


A konklúzióm így az, hogy benned semmi kitartás, elhivatottság és hajlandóság nincs, márpedig a programozás nem egy olyan dolog, amit pár nap alatt sajátít el az ember. Oké, most van ez a hirtelen fellángolásod, hogy programozást akarsz tanulni, de ez elég hamar el fog szállni, amikor szembetalálod magad egy problémával."


Azt szeretném megkérdezni hogy miért nem szabad Assembly-vel kezdeni.Ezt ugy kérdezem mint amatőr (én) a tapaszttaltól (te), nem kell félre érteni nem akarok vitát szítani csak érdekel hogy miért.Én azért javasoltam Assembly-t mert könnyeb mint más nyelvek.

2015. okt. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
#7: Ugyan nem engem kérdeztél, de én azért nem ajánlom az assembly-t, mert nehezen/sokára lehet vele látványos eredményhez jutni. Ugyanakkor azt aláírom, hogy sokkal közelebb visz a számítógép és a vezérlési szerkezetek működésének megértéséhez. :)
2015. okt. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ennek nagyon egyszerű oka van, mégpedig az, hogy kezdésnek megtanulhatod a processzor elvi felépítését, a különféle utasításkészleteket, milyen regiszterek vannak, a számábrázolási módokat, stb.


Melyik az egyszerűbb, melyik olvashatóbb egy kezdő számára a legegyszerűbben?

PUSH EAX ;Na ez vajon miért is kell ide?

MOV EAX, 3

ADD EAX, 5

;Ezen a ponton az EAX 32 bites regiszterbe bekerült a 3+5 művelet eredménye

POP EAX ;És ez miért kell ide?


Vagy:

int Osszeg = 3 + 5;

Ahol csak azt kell tisztázni, hogy mi is az az int.

2015. okt. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mai világban nem sok helyen használnak assemblyt. Sok programozó nem tud assembly nyelven programozni. Jobb assembly kódot írni mint a fordító pedig csak nagyon kevés ember képes, arról nem is beszélve, hogy sokkal több időbe telik.
2015. okt. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!