Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet egy dinamikus...

Hogyan lehet egy dinamikus weboldalról biztonsági másolatot készíteni?

Figyelt kérdés

Nem értek a témához.

Annyit tudok, hogy a Total Commanderrel belépek, és egy az egyben letöltöm az egészet.

Viszont dinamikus oldalnál más is kell, amiről fogalmam sincs. Állítólag valami SQL dolgokkal kell valamit csinálni, de azt se tudom, mik ezek.

A lényeg, a weboldal egy blog, ami tele van bejegyzésekkel, van rájuk néhány komment, de nem sok.

Közelebbről ez egy worldpress oldal.


Nagyon bonyolult biztonsági másolatot készíteni? Ha csak TC-vel lementem az egészet, az is ezerszer jobb, mint ha nem, ugye? Mert ha valami történne az oldallal, a lényeg abból is visszaállítható, gondolom. Vagy rosszul gondolom?



2015. okt. 26. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Le kell mentened az adatbázist is, amiben a felhasználók, bejegyzések, kommentek stb. vannak tárolva.
2015. okt. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! És ezt az adatbázist hogyan kell lementeni?

rágugliznék, de azt se tudom, hogyan keressek rá, nem értek hozzá.

Esetleg tudnátok linket küldeni, ahol olvasni lehet erről?

2015. okt. 26. 12:22
 3/5 ejbenjaro ***** válasza:
Rákeresel az sql dump kifejezésre, valamint megnézed, hogy a szolgáltató, ahol a blogod van nem biztosít e valami phpmyadmin, vagy egyéb webes megoldást az adatbázis eléréséhez.
2015. okt. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2xSü ***** válasza:

A tárhelyhez általában adnak hozzáférést az adatbázishoz. Rendszerint PHPMyAdmin felületet. Ott ki tudod választani a megfelelő adatbázist, és exportálni tudod.


Vagy írsz egy scriptet, ami megcsinálja az adatbázis exportálását. Vagy ha van a parancssorhoz hozzáférésed, akkor megfelelő utasításokkal kiexportálható az adatbázis onnan is.


Egyrészt mivel nem értesz a témához, így néhány kérdés: Te telepítettél valami CMS-t (WordPress, Drupal, Joomla), vagy egyedi motorja van az oldalnak, csak éppen megörökölted a karbantartását? Vannak hozzáférési adataid az adatbázishoz? (A webtárhely szerződéssel együtt szokták volt szállítani.) Ha CMS fut a háttérben, akkor pontosan milyen? Vagy mi az oldal címe, mert nagy valószínűséggel a legenerált tartalomból tudunk következtetni arra, hogy milyen CMS fut az oldal alatt.

2015. okt. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőkészséget.

Egy programozó, aki eddig foglalkozott az oldallal, nem ér rá, én viszont mindenképpen szeretnék biztonsági másolatot.

Úgy tudom, a nulláról lett feltelepítve oda a wordpress. A programozónak van minden hozzáférése. Tőle elkérhetek mindent, amit kell.

Mit kérjek el tőle pontosan? ftp hozzáférés nyilván kell.

Ha a megfelelő adatokat, kódokat, információkat elkérem a programozótól, akkor utána meg tudom én is csinálni az exportálást? Szkript írásához, parancssoros dolgokhoz nem értek, de ha nem bonyolult és megírjátok/van róla valahol ismertető, valószínű meg tudom csinálni.

2015. okt. 27. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!