Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy oldjam meg ezt a programo...

Hogy oldjam meg ezt a programozási feladatot?

Figyelt kérdés

Először beadnak 3 számot első megadja maximum mekkora értéket fognak beírni a második


A lényeg az , hogy beadnak egy számsort mindegyik szám azt jelöli hány helyen állhat pl. 3 álhat 1,2,3-as helyen .

3 1 9 4 7 3 4 10

Meg kell találni a legoptimálisabb elrendezkedését a számoknak

Ebbe az esetbe

2 1 6 4 7 3

szóval a 3-as a 2-es re, az 1-es csak az 1-es re tudott menni stb.

Mivel lineálisan megy előre ezért csak 6-ot tudott rendezni


2015. nov. 1. 19:23
 1/5 A kérdező kommentje:

Első mondattom felesleges elfelejtettem kirörölni

A választ előre is köszönöm

2015. nov. 1. 19:24
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom a többiek hogy vannak vele, de nem értem, miről beszélsz, a feladat szövege lehet értelmesebben fogalmazna.
2015. nov. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazad van , amúgy mar alakul bennem a dolog . Az a példa neve hogy tömbház Ennek a háznak vannak emeletei a fent leírt példamban pl 10 valamint hogy hányan akarnak lakni a tömbházban ez pedig 8 . Nem mindenki éri el a liftben a gombokat ezért nem lakhat mindenki ott ahol akar es ezek a számsorok azt írjak le ki melyiket éri még el szóval 3 1 9 4 7 3 4 10 első lakos még eléri a hármasat szóval ő 1..3 emeleteken lakhat aki csak az elsőt éri el az csak az első emeleten lakhat stb.


input:

10_1_8 (a kozepső egyes az a szobák száma hogy egy emeletre hány embert rakhatsz)

3 1 9 4 7 3 4 10

output:

6

2 1 6 4 7 3

2015. nov. 1. 20:26
 4/5 anonim ***** válasza:

(OKTV ugye? Mennyire nem szerettem ezeket.. :)


Elindulsz a lakokon, mindenkit beteszel a legmagasabb szintre ahol lakhat.

Ha foglalt a szint (tobben vannak rajta mint x), akkor megprobalod lejjebbre betenni.

Ha sehova nem fer be (leertel az emeletek aljara), akkor vege az algoritmusnak.

Ha vegigertel a lakokon, akkor sikerult a rendezes.

2015. nov. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egy felvidéki verseny példa. Köszönöm
2015. nov. 2. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!