Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy CryptoWall 3. 0 nevű...

Egy CryptoWall 3. 0 nevű vírus átkódolta a gépemen levő összes fájlt. Hogyan lehetne egy részét megmenteni ezeknek az adatoknak?

Figyelt kérdés

Szombaton a gépemre került a fentebb említett vírus, amely mindent tele rak HELP_DECRYPT nevű url és png fájlokkal. Pénz befizetésére kötelezne a dekódolásért, de úgy hallottam, aki befizette az összeget, az sem kapta vissza a dolgait. Eddig úgy néz ki, hogy semmiféle megoldás nem létezik rá.

Van 10 gb családi képünk, amiért nagyon fájna a szívünk, a többi nem lényeges, de ezeket mindenképpen meg akarom menteni valahogy. A vírus törölte a rendszervisszaállítási pontokat. Ezeket vissza lehetne valahogy hozni? (Volt több is, mielőtt benyeltem ezt a f*st.)

Valamint esetleg valami szakszerviz, ahol le tudnák menteni? Valamilyen program, megoldás? Bármiért hálás lennék, ami segíthetne egy kicsit is előre lépni a dologban. Van arra esély, hogy a jövőben esetleg publikálják a kulcsokat, hogy visszaszerezhessem az életem darabjait? Nagyon-nagyon fontos lenne! :(


2015. nov. 2. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Felülírja a fájlokat újakkal, ami így a privát kulcs nélkül csak egy halom szemét, úgyhogy vagy fizetsz, vagy annyi nekik.
2015. nov. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
(félreértés elkerülése végett, én nem azt mondtam, hogy fizess, csak azt, hogy más út nincs)
2015. nov. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van, akkor árnyékmásolatokból illetve fájl-helyreállító programokkal vissza lehet állítani az állományokat.

Ezekről itt írnak: [link]

2015. nov. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!