Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék megtanulni programoz...

Szeretnék megtanulni programozni. Hol is kezdjem? (Kicsit hosszúra sikeredett. )

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Igen, millió+1 kérdés van ezzel kapcsolatban olvasgatom/olvasgattam is őket, de azért megkérdezem, hogy mit ajánlanátok biztos, ami biztos.


Nos, azt tudni kell, hogy jelenleg semmit, de tényleg semmit nem tudok a programozásról...

Se azt, hogy hol kezdjem (milyen programmal... (bár igazából azt sem tudom, hogy egy programon belül kell-e megírni a dolgot, vagy sem)), se azt, hogy milyen nyelvet akarok megtanulni.


Gondoltam, valami hasznosat sem ártana megtanulnom, és ez áll legközelebb az érdeklődési körömhöz. Jelenleg gépész szakközépbe járok, de igazából 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nem ebből szeretnék megélni.

Szóval eldöntöttem, hogy megpróbálok programozni.


Igazából én inkább alkalmazásfejlesztésre gondoltam (elnézést, ha nem jól használom a szakszavakat).

Melyik nyelv legyen? C#, C++, stb...


Bár, olyat is olvastam, hogy először a "programozás alapját" kell megtanulni, azután jöhetnek maguk a nyelvek.

És én ezeket, hogyan tudom megtanulni? Egyáltalán milyen programmal kezdjek neki.

(Gondolom, ha egy sima jegyzettömbbe irkálnék dolgokat, aligha történne valami.)

Érzem sok kritikát fogok kapni, mennyire nem értek egyenlőre ezekhez a dolgokhoz. >.>


Nem tudom, mindent leírtam-e, nem-e hagytam ki valamit.


A segítségeket előre is köszönöm.



2015. nov. 3. 17:56
1 2
 1/13 anonim válasza:

A millió+1 kérdésnél.

Kösz.

2015. nov. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én először Pythont tanultam, annak egyszerű az írásmódja (pl nem kell pontosvessző az utasítások végén), illetve típustalan, így nem kell ilyenekkel sem vessződnöd a kezdetekben, a lényeg az lesz, hogy megtanuld az alap vezérlési szerkezetelet, az alapokat. Utána válthatsz pl Javára (Android appokhoz), vagy c#-re, ha windows-ra akarsu fejleszteni. én most ezt kezdtem el, most érzem először hogy igazán értem (objektumorientáltságot kezdetben nehéz volt "feldolgozni"), de már úgyérzem hogy megy. Van aki ezt ajánlja kezdő nyelvnek is, én inkább azt mondanám hogy kezdj Pythonnal, sose baj ha többet tudsz, a nagyrészük meg úgyis hasonló, így nem lesz nagy gond az átállás.
2015. nov. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2.

Tehát lényegében szedjek le, valamilyen fejlesztői környezetet (ezt a szót kerestem, nem jutott eszembe a kérdés kiírásakor. :D) a Pythonhoz, majd kezdjek el ezzel foglalatoskodni.

Rendben, köszönöm.

Holnap szerintem neki is állok.


De, azért, még várok válaszokat.

2015. nov. 3. 19:03
 4/13 anonim ***** válasza:
van egy bizonyos codecademy.com weboldal, ott van python interaktív tutorial, azzal egész sokra lehet menni tapasztalataim szerint. vagy van egy másik python könyv, mek.oszk-ról letölthető emlékeim szerint, egy hajó van a borítóján, az is egész jó. pontos címre nem emlékszem, de biztos megtalálod, úgyis jó barátod lesz a giigle, mikor elkezdesz programozni :D
2015. nov. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönök minden segítséget. :P
2015. nov. 3. 19:16
 6/13 SimkoL ***** válasza:
14%
..'én inkább azt mondanám hogy kezdj Pythonnal, sose baj ha többet tudsz' :) Windows alá, általános, hordozható alkalmazás fejlesztésre teljesen alkalmatlan. Tanulj C-t vagy C++-t - nem könnyű - de ha megérted és megy az életben nem lesz gondod a programozással egy platformon sem.
2015. nov. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

c#-al esetleg azért nem célszerű kezdeni, főleg ha nem tudja az ember, mert mire leszedi a visual studio-t :D


ajánlom ezeket az oldalakat:


[link]

[link]

[link]


az utolsó kettő inkább csak ilyen játékosabb barátkozás, tanulás, legalább is a logikát, alapját stb.

2015. nov. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 uno20001 ***** válasza:
100%

„Windows alá, általános, hordozható alkalmazás fejlesztésre teljesen alkalmatlan.”


@SimkoL: Légyszíves mondd el, hogy mire alapozod ezt az állítást.

2015. nov. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

@uno, szerintem - ismét - arra, hogy nem natívan fut a Python kódja majd, hanem ilyen "vacakot" kell hordozni vele. (interpreter)


Tanulásra nem jó? Te is biztosan használtál már Python alkalmazást talán anélkül, hogy tudtad volna. (Google kereső) Gyorsnak gyors, viszonylag egyszerű és sok helyen használható is.

2015. nov. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az már csak hab a tortán hogy léteznek code freezerek és van már Python compiler is, csak sajnos SimkoL nem sokat tud róluk és szereti terjeszteni a hülyeséget.
2015. nov. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!