Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Csináltam egy változót amely...

Csináltam egy változót amely tartalmazza az abc beűit, hogyan kérjek be úgy egy szót vagy betűt, hogy ha az nem tartalmazza az abc betűit, akkor megint kérje be?

Figyelt kérdés

String szoveg, abc;

Char tipp;

abc = "aábccsddzdzseéfggyhiíjkllymnnyoóöőpqrssztyuúüűvwxyzzs";

Console.WriteLine();

Console.ForegroundColor = ConsoleColor.Cyan;

szoveg="";

do

{

Console.WriteLine("Írd be a szót, amelyet szertnél, hogy kitaláljanak: ");

szoveg = Console.ReadLine();

} while (abc.IndexOf(szoveg) !=-1);

az IndexOf ot próbáltam Contains-al is így szoveg.Constains(abc), de az se jó, mindíg csak kilép a ciklusból és megy tovább!



2015. nov. 7. 17:47
 1/10 Tengor ***** válasza:

Elég fapados megoldás.

[link]

2015. nov. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja azt a szoveg=""; csak véletlenül hagytam ott, az már nincs benne, de se vele, se nélküle nem jó.. Azért volt, hogy elöltesztelős ciklusba is belépjen, de az se jött össze.
2015. nov. 7. 17:50
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát kb. két hete kezdtem el c# -t tanulni, még azt se tudom nagyon milyen parancsok vannak benne, de én inkább gyakorlatból tanulok :S
2015. nov. 7. 17:53
 4/10 Tengor ***** válasza:

Ha a Contains a teljes szöveget használja, tehát azt nézi, hogy a szövegben benne van-e az "aáb..."

szoveg.IsDigit() megmondja, hogy a bevitt szöveg szám-e v. sem. Nem bonyolultabb, mint a Contains() használata.

2015. nov. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És ha valaki speciális karaktert akar beírni például /?* stb. akkor ez fog működni? Mármint, hogy ne engedje, hogy olyat adjon meg.
2015. nov. 7. 18:02
 6/10 Tengor ***** válasza:

Bocsi, az előbb rosszat mondtam. Az IsDigit() karakterről mondja meg, hogy számjegy-e v. sem. Nyilván akkor végig kell menni a szövegen és minden karakterre megkérdezni, hogy szám-e. Az írásjelek nem számok.

Itt leírják, hogy kell ellenőrizni, hogy egy szöveg szám-e: [link]

2015. nov. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"ha az nem tartalmazza az abc betűit, akkor megint kérje be":

!szoveg.Any(abc.Contains);

de te sztem nem azt akarod, amit irtal, hanem azt, hgoy a mást is tartalmaz, mint ami az abc-ben van, akkor kérje be újra.

Ezt igy tudod ellenorizni:

szoveg.All(abc.Contains)

2015. nov. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tengor pedig sztem ezt akarta volna mondani, csak rossz függvény jutott az eszébe:

szoveg.All(Char.IsLetter)

De ez el fog fogadni minden betűt, nem csak a magyarokat. Talán még a kinait is...:) Úgyhogy ha csak az általad felsorolt abc-ben lévők kellenek, akkor az előző válaszomban szerepelt megoldást használd.

+nyugodtan kiveheted a kettős betűket az abc stringből,

2015. nov. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!! Végre siker! a stringhez a !szoveg.Any(abc.Contains); jó lett. Az az abc egyébként valóban nem szükséges, én csak azt akartam, hogy addíg kérje be a szót, amíg az Csak betűkből áll és nincs benne se szám se speciális karakter, csak még mint mondtam nem ismerem eléggé a programot. És majd még megpróbálom az abc string használata nélkül is, hogy akármilyen nyelv betűit elfogadja, de az már menni fog. Köszi mégegyszer!
2015. nov. 8. 14:33
 10/10 A kérdező kommentje:

szoveg.All(Char.IsLetter)

Köszi ezt beleraktam egy hátultesztelősbe, és mostmár addíg kéri be míg betű! :D Mostmár nem is kell az az abc string.. Wohoow :D

2015. nov. 8. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!