Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Senior fejlesztő és az arhitek...

Senior fejlesztő és az arhitekt között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Mindegyik cégnél létezik ez a két pozició?
2015. nov. 10. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy én nem ismerem a szakzsargont, de az architect építészt jelent, aki nem igazán kapcsolódik a programozáshoz.

G.

2015. nov. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kovpet ***** válasza:
100%

Kb építészt jelent az IT-ban is, csak nem házat, hanem infrastruktúrát vagy programot épít :)

Vannak rá korrekt definíciók, gugli kiköpi hamar.

2015. nov. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#1: Szoktunk okoskodni, ha valaki nem tud beírni két szót Google-be, úgyhogy tessék:


[link]


A software architect általában kevesebbet kódol, többet tervez, jellemzően nagyobb projektek esetében.

2015. nov. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A senior közelebb áll a tárgykódhoz, mint az architekt.


Az architektnek át kell látnia azt is, hogy az egyes modulok milyen interfésszel kapcsolódjanak össze, és milyen hibák kivételek lehetnek, még azelőtt, hogy a senior kolléga nekiülne leprogramozni azt a system designt, amit az architekt ad neki. (Több-kevesebb sikerrel).

2015. nov. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően:

A szoftver architect találja ki és tervezi meg a szoftver felépítését, architektúráját, defíniálja a komponenseket és az interfészeket.

A senior developer, pedig az adott területen több év tapasztalattal és ennek megfelelő tudással rendelkező fejlesztő.


Más kérdés, hogy sok cégnél ezek a szerepek nem válnak szigorúan külön és a két személy sokszor egybeesik.

2015. nov. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudjuk, hogy nyelvfüggetlen, meg minden, de ha egy ici-pici cégnél TFH egyetlen senior dev "kolega" teljesít szolgálatot, az értsen a nyelvhez is (jól), szerintem alapkövetelmény.

Az IT architectnél szerintem ez nem olyan fontos.

Nekem először ez jutott eszembe.

2015. nov. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!