Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Dosbox mennyire jól szimulálja...

Dosbox mennyire jól szimulálja az x86-os procit? Ha Dosboxban a config fájlban bekapcsolom a 386-os processzort szimulációt, bebootolom a Dos 6.22-őt és írok egy assembly programot, az egy igazi 386-os vagy 486-os procival rendelkező gépen is elfut?

Figyelt kérdés
A Dosbox alatt az assembler nem fog Pentium utasításokat is belefordítani a programba?

2015. nov. 12. 12:58
 1/2 tabaki ***** válasza:
Nem értek hozzá, csak feltételezem, hogy ez az assemblertől függ, nem a Dosboxtól. Ha mondjuk, egy régi Turbo Assemblerrel fordítasz, az szerintem nem is tud Pentium-utasításokat berakni. Lehet, hogy magát az assemblert a Dosbox más alapokon működteti, de a tevékenységét nem változtatja meg, tehát az adatsor, amit az létrehoz, már ugyanaz lesz, mint a hajdani gépeken lett volna.
2015. nov. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy compiler milyen binárist generál, az a compiler beállításaitól függ, nem az azt futtató rendszertől.

Simán lehet 386-oson a megfelelő compilerrel Pentium binárist generálni. Sőt, én már fordítottam PC-n, Windowson Vmware-en futó Linuxon ARM-re való binárist.

2018. jún. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!