Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kizárólag szövegfájlok tömörít...

Kizárólag szövegfájlok tömörítésére írható jobb algoritmus, mint a zip, rar stb? Amennyiben adott karakterkészlettel kell csak dolgozni?

Figyelt kérdés
Ha az adott fájl mondjuk az A..Z,a..z,0..9,'+-=%/()'{}[];,. karaktereket tartalmazza? A zip, rar stb tömörítőprogramnak le kell kezelni az összes esetet, mind a 255 előfordulást és ez amt leírtam, mégis csak kevesebb, ezért írható rá hatékonyabb algoritmus esetleg van is?

2015. nov. 14. 06:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rendelj számokat a szavakhoz.
2015. nov. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezzel az a probléma, hogy csak 0..255 közt tudnék számokat rendelni hozzá, ha elfogy, akkor már 2 bájton tárolt számok jönnek...
2015. nov. 14. 07:30
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy a lzmat stb is ugyanígy csinálja -e vagy hatékonyabban stb.
2015. nov. 14. 07:31
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A leggyakoribb szavakat 1 bájton tárolnád, akevésbé gyakoriakat 2 bájton. :)
2015. nov. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jut eszembe... Miért akarsz szövegfájlokat tömöríteni? Nem fér rá a floppydra? :)
2015. nov. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Itt egy benchmark, lehet válogatni:

[link]

2015. nov. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

programok (.c, .pas) forrásállományainak minél hatékonyabb tömörítése érdekelne.

Ráfér a floppy-ra, csak maga a probléma érdekelne. :-)

2015. nov. 14. 09:02
 8/13 anonim ***** válasza:

> Ezzel az a probléma, hogy csak 0..255 közt tudnék számokat rendelni hozzá, ha elfogy, akkor már 2 bájton tárolt számok jönnek...


Ha egy 8 karakteres szót tárolnál 2 bájton, akkor is nyersz, nem?


Én amúgy azt csinálnám, hogy

1) minify-olnám a kódot - sortörések, szóközök kivételével, ahol lehetséges, úgy hogy működőképes maradjon a program

2) azt tömöríteném - tokenekre bontanám, pl. úgy ahogy kolléga javasolta fentebb, a leggyakoribbnak adnám a legrövidebb kulcsot, stb.

3) kitömörítés után pedig egy code formatterrel alakítanám vissza olvasható formára

2015. nov. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Elvileg létezhet ilyen megoldás, ami forrásfájlokra van optimalizálva?
2015. nov. 14. 11:10
 10/13 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy ha ennyire érdekel a probléma akkor miért nem írsz rá egy algoritmust?
2015. nov. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!