Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# Ferde hajítás?

C# Ferde hajítás?

Figyelt kérdés

Valaki leírná nekem c sharpba?

test objektum

2 adat van:

alfa szög és kezdő sebesség ezek tetszőlegesek ennek alapján 3 függvény x,y t emelkedés, főprogramba implementáljuk és bekérjük a két adotot utána kiíratjuk az eredeményeket.



2015. nov. 24. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem.
2015. nov. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

És én lettem törölve, berosálok :DDDD De rendben, játsszunk így.


> C# Ferde hajítás?

Nem, C# nem ferde hajítás.


> Valaki leírná nekem c sharpba?

Nem.

2015. nov. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 CspCsj ***** válasza:

Először kell egy osztály készítened az adatokkal és a metódusokkal (függvényekkel), majd a főprogramban létrehozol egy példányt.

Itt egy példa:

[link]

2015. nov. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el?
2015. nov. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyébként pontatlan a feladat! Mit kérnek eredményként?

[link]


Szög és sebesség megvan adva, oké.

Mennyi ideig történik a hajítás? y=0 tehát földetérésig? bár gyakorlatban ez nonszensz, hiszen ha eldobok egy követ (1,5-2 méter magasról) akkor a földetérés így nézne ki: [link]

Szóval pontosítsd a feladatot, mert ez nem egyértelmű...


tehát:

-mi a pontos feladat és mit kérdeznek?

-hol akadtál el?

2015. nov. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha jol ertelmezem, akkor alfa es a sebesseg a bevitel, es kell 3 fuggveny: az egyik a tavolsagot szamolja ki, a masik a max. magassagot, a harmadik, hogy mennyi ideig emelkedett?


Itt megnezheted, hogy milyen kepleteket kell hasznalni:

[link]


Aztan megirod a harom fuggvenyt. Szerintem rettento egyszeru...


Vigyazz arra, hogy az alfa szoget at kell valtsd fokbol radianba, hogy kiszamold a szinuszt. Pl. 45 fok = kb 0.785 rad.

2015. nov. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 Hmm igazad lehet, csak nekem nem volt ennyire egyértelmű hogy a kiindulás y=0-ról történik és oda is érkezik...

Bár ha nincs megadva, akkor gondolom így logikus.


Egyébként tényleg piszok egyszerű... az összes képlet megvan és még át sem kell alakítani! :)


ui.: a fok-radián átváltáshoz remélem nem egy kézzel beírt konstanst használsz majd!


radian = (Math.PI / 180) * fok

2015. nov. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Órára kellet volna a feladat hogy mégis hogyan oldjam meg de azért köszönöm az utóbbi segítségeket, kedves első válaszoló én nem töröltek szóval ezt sem értem.
2015. dec. 9. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!