Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Vigenere törés nyelvi statiszt...

Vigenere törés nyelvi statisztika szerint (kulcshossz meghatározása, majd kulcs meghatározása) valaki aki csinált már ilyet?

Figyelt kérdés

Delphiben vagy Lazarusban, de esetleg más nyelvben is.

txt.ből kellene beolvasni mert ugye nyelvi statisztikából számolunk ezért sok szövegnek kell lennie. Eltitkosítunk egy szöveget és ezt kellene visszafejteni. XOR müvelettel titkosítottuk a szöveget a kulcsal. Mondjuk elöbb eltitkosítani a szöveget kellene és aztán visszafejteni, Valaki? ötletek?



2015. nov. 24. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Meg nem csinaltam, de erdekesen hangzik.


En kulon programmal csinalnam, akkor jobban latszik hogy mi mihez tartozik, szetvalnak az ismeretek.


Tehat legyen egy titkosito, ami megadott szoveget megadott kulccsal titkosit es fajlba menti.


Aztan legyen egy "visszafejto", ami meghatarozza az egyes betuk szazalekos aranyat.

Innentol kicsit bonyolultabb a tema. Az adott nyelvre jellemzo statisztikakkal kell osszehasonlitani a titkositott szoveg statisztikait, majd megtippelni ez alapjan a kulcsot. Majd ezzel a kulccsal visszafejteni nehany mondatot - szot, ezeket pedig keresni az adott nyelv szolistajaban. Ha a szavak nagy %-a szerepel a szotarban, akkor talalat, megvan a kulcs. Ha nincsenek a szotarban ilyen szavak, akkor egy kevesbe illeszkedo kulcsot kell kiprobalni.


Torrenten talalkoztam mar nagy wordlisttel, de magyarul is biztos letezik valahol. Jo munkat!

2015. nov. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha ez egy iskolai feladat, akkor szerintem a gyakoriságelemzés nem része, csak a dekódolás, hogy ellenőrizni tudd. (de lehet tévedek)
2015. nov. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!