Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# feladathoz kérnék segítsége...

C# feladathoz kérnék segítséget, hogy kell megcsinálni?

Figyelt kérdés

Fősulira járok és van egy prog beadandóm...szak miatt van órám, de nem érdekel és nem is értek hozzá, 2 alkalom után beadandót kell írni.....


Van N,M mátrix ahol N 5-10 között M pedig 3-5 között tetszőleges. Továbbá az M MAX(i) pontok lehetnek, ez egy verseny és M a szempontok.


A szempontonkénti maximum (MAX[i]) értékek tetszőleges egész számok 10 és 100 között


A kategóriák alsó ponthatárai a MAX[i] értékek függvényében adandóak meg.


A feladatnak része a szükséges tesztadatok kialakítása (txt formátumú fájlokban). Kérem a forráskód mellett ezeket is adják be.



2015. nov. 25. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak én nem tudom értelmezni?
2015. nov. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kutyaszépségversenyről van szó. A kutyák száma N 5-10 között a szempontok száma M 3-5 között. Az eredményt a kutya[N,M] mátrix tartalmazza. Minden szempont alapján MAX(i) pontot adhatnak. A versenyből kiesik az a kutya amelyik nem éri el a kategóriában megadott minimum pontszámot (Also(i))


Eddig eljutottam oda, hogy a mátrix készen van 10-100 random fel van töltve, majd az eredmény kirakja txt fájlba, de a max meg az also(i)-vel nem tudok mit kezdeni.

2015. nov. 25. 13:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Értem, hogy van Max i meg Also i, de ezeknek nem kéne egy szám intervallumot tartalmazniuk? Tudom is én, 1-10?
2015. nov. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A pontszámok nem negatív egész számok lehetnek 1<=I<=M


A MAX i azok tetszőleges számok 10 és 100 között ahogy fentebb írtam. Also i-re nincs semmi megadva, azt szerintem nekem kell megadni.

2015. nov. 25. 14:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Csinálsz egy N hosszú listát, és feltöltöd, miközben végigiterálsz a mátrixon. Az Array arról híres, hogy IEnumerable, az Int32 pedig IComparable, tehát, ha használhatsz linq-t, akkor van Max() is.


Ld:

var input = new int[N][M](); // Vagy hasonló normális adatszerkezetben, lényeg, hogy listák listája jöjjön ki.


// Input beolvasása ustabtab filestream...


var max = new int[N]();

for (int i=0; i < N; i++) max[i] = input[i].Max();


int minpont = // Kategória alsó ponthatárának meghatározása


for (int i=0; i < N; i++) if(max[i] < minpont) // Kutya kiesik

2015. dec. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!