Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi nem jó a free pascalban?

Mi nem jó a free pascalban?

Figyelt kérdés

Egy olyan gondom lenne hogy itthon unalomból csináltam egy programot amiben a számolást lehet gyakorolni kiírja hogy hány hiba hány jó és hány százalék. A számolás a négy alapművelettel történik Az elején választani lehet hogy melyiket 0, Összeadás 1, Kivonás 2, Szorzás 2,Osztás 4,Véletlen

A program most kb 170 soros ha az elején beírom a 3-ast akkor nem történik semmi vagy kilép és kiír valamit. A ketesnél még müködik, de a véletlennél is összezavarodik kicsit. És ugy van megcsinálva hogy egymás után többször lefut tehát kilépés nélkül akárhányszor lehet probálni jelenleg 10000-szer. A számolásokat és a véletleneket random végzi, de a program tele van for és if ciklusokkal. A kérdés ez miért van hogy a 3-adikat már nem akarja normálisan lefutattni?



2015. nov. 27. 20:15
1 2 3 4
 31/35 tabaki ***** válasza:

Ejnye, küzdök itt a bolondbiztosságért, aztán már az első kérdésnél ki lehet akasztani a programot, ha nem számot írsz be, mert arról bizony megfeledkeztem... Újabb próbálkozás:

Massza: [link]

Eljárások: [link]

2015. dec. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

A válaszokat mindenkinek köszönöm. De sajnos lehet hogy majd sszünetben tudom megnézni de lehet majd elöbb is nem tudom. A suli most nagyon kimerít Meg költözés miatt most nincs netem csak mobilnetem. Ugyhogy lehet hogy szünetig nem is lesz tehát a gépen majd csak akkor tudom megnézni. De értékelem hogy így pronálkoztok és segítettek nekem. Amit tudtam azt elolvastam de nem nagyon maradt meg majd szünetben jobban megtudom értenni remélem megértitek. ;) Annyi kérdésem lenne hogy az if után az else az azt jelenti hpgyha az if nem teljesül akkor ez történjen. És ha több dolgot akkarnák akkor például így kell kínéznie.

Else

Begin

textcolor(12);

Writeln('Ezt így kell?');

textcolor(5);

End;

Az elsét például így kell megcsinálni?

2015. dec. 2. 17:23
 33/35 A kérdező kommentje:
A gond ténleg annyi, hogy suli mellett nincs sok erőm ennyi mindent megérteni mert sok minden van az advent is meg műsor is. Ugyhogy remélem megértitek és amint rászánom magam illetve a netet bekötik jobban megnézem mert van egy két dolog ami halvány még.
2015. dec. 2. 17:27
 34/35 tabaki ***** válasza:

#32:

Igen, így. Amit BEGIN és END közé teszel, az egyetlen utasításnak számít (összetett utasítás), bármilyen bonyolult dolgok vannak is benne (közöttük újabb elágazások, összetett utasítások, stb). Tehát az IF..THEN..ELSE szerkezet hiába csak két utasítás között választhat, az mindkettő lehet akárhány elemi utasítást tartalmazó, tetszés szerinti bonyolultságú összetett utasítás.

Egyébként ez neked nem túl nagy újdonság, a FOR ciklusban pontosan így jelölted ki az ismétlendő részt, csak az órán talán nem mondatott ki kerekperec, hogy ez azért kell, mert a FOR is csak az őt követő egyetlen utasítást ismétli.

2015. dec. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 tabaki ***** válasza:

@#33:

Nem hajt a tatár, mindig csak annyit vállalj, amennyi érdekel, és élvezettel próbálgatod. És amennyi időd van rá, természetesen. Ez az IF-es dolog nem akkora tananyag egyébként, amekkora szócséplést műveltem körülötte, az előző bejegyzésed szerint már most is érted.

Közben megtaláltam ezt a régi kérdést, megnézhetnéd, szerintem pont olyan, mintha a tiédnek a karikatúrája lenne:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

2015. dec. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!