Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom figyelni, hogy...

Hogyan tudom figyelni, hogy két animáció segítségével mozgó div, vagy bármilyen objectum-om összeütközött-e? Pl ha összeütköznek dobnék egy alertet.

Figyelt kérdés

Gondolom maga az ellenőrzés a .position segitségével megnézem h egyenlő e a két div-nek???!!!


De magát a vizsgálatot hova kellene írnom, mert úgye nem történik semmilyen esemény, tehát nem click, nem hover stb...hanem csak ugy állandoan figyelnem kéne az oldalt, és ezt nem tudom hogyan kell.



2015. dec. 4. 18:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Most akkor div, vagy bármilyen objektum?
2015. dec. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
div
2015. dec. 4. 19:08
 3/12 anonim ***** válasza:
SetInterval függvénnyel
2015. dec. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
de az megadott időközönként csinál valamit nem? Nekem meg fogalmam nem lesz rola mikor futnak össze a divek esetünkben. 1másodpercenként figyelni meg költséges lenne nem?
2015. dec. 4. 19:28
 5/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy csinálod az animációt. CSS? setInterval?
2015. dec. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
1 masodpercenkent meg engem emberkent sem terhelne meg.
2015. dec. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

azon még gondolkodom, hogy css segítségével vagy jqueryvel mozgatom a diveket.


Jó persze de mondjuk nem 1ms lenne az mivel amolyan kis lövöldözős kis játék lenne szóval jóval kisebb lenne a megfelelő idő egység. De köszönöm az ötletet.

2015. dec. 4. 19:36
 8/12 anonim ***** válasza:
Most akkor 1 másodperc vagy 1ms? Sztem olyan 50-100ms közötti értékkel nem lesz gond, az simán lefut.
2015. dec. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
1 másodpercet akartam írni :D igen kb olyan értékekre gondoltam, köszönöm!
2015. dec. 4. 21:31
 10/12 anonim ***** válasza:
1 mp az nagyon ritka. Én most egy űrös játékon dolgozom, ott max a gravitációt fogom másodpercenként levizsgálni, de az ütközés vizsgálathoz az ezredmásodperces sűrűség is kevés. Igazából nem is tudom hogy hogy fogom megoldani.
2015. dec. 5. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!