Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretném magam továbbfejleszt...

Szeretném magam továbbfejleszteni informatika terén, mivel érdemes foglalkoznom? Milyen tanfolyam lenne megfelelő?

Figyelt kérdés

Túl vagyok egy informatika tagozatos középsulin, aztán egyetemi(természettudományos) képzésen. Szeretném magam az informatikában még jobban elmélyíteni és kenyeremet abból megkeresni. Milyen irányban érdemes elkezdeni bármit is? OKJ, vagy más tanfolyam keretében érdemes?

Alapszintnél jobban ismerem a HTML-t, Excel Vba-t; programoztam delphiben, pascalban középsuliban, phytonban kezdetlegesen felnőtt fejjel. SQL-t lekérdezések szintjén is viszonylag jól ismerem.


Mi az ami a jövőben kellhet és hasznomra válhat?



2015. dec. 31. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Eléggé sokrétű az informatika..

Webfejlesztés : PHP,HTML,CSS,bootstrap,JS

Szoftverfejlesztés: ASP.NET,C#

MSSQL DB

Természetesen adatbázis kezelésekkel.

2015. dec. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

első vagyok.


Ha szeretnél tanulni, szoktam segíteni felkészülni diákoknak, keress meg privát üzenetben.

2015. dec. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél csinálni?

Milyen egyetemet végeztél?

G.

2015. dec. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Ez így nagyon tág... ha természettudományok területén vagy továbbra is, ahol gyakran kell mérési adatokat kiértékelni, eredményeket értelmezni, vizualizálni, akkor data science témakörből választanék valami coursera-s kurzust. Itt többnyire van statisztika, R és python programozás, amin mostanában a data science fő eszköztára alapul.


Ha nem vagy már termtud pályán, és valami teljesen mást csinálsz, akkor érdeklődésednek, munkakörödnek megfelelő technoógiákra kell fókuszálni, de ez teljesen rajtad áll, és azon, hogy pontosan mit akarsz kezdeni a megszerzett tudással.


Ha informatikára akarsz ezzel váltani, akkor én a python programozást tanulnék a helyedben, vagy ha web, akkor css, html, javascript, php. Ezeket viszonylag könnyel el lehet annyira sajátítani, hogy találj valami junior pozíciót, ahonnan aztán tovább lehet fejlődni.

2015. dec. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok:


Nem szakmámban vagyok jelenleg.


Geoinformatika szakirányos végzettségem van. Jó pár alkalmazása python-t használ, gondolom akkor arra kellene ráfeküdni. Merre érdemes elmozdulni informatika terén ezzel a végzettséggel web, vagy szoftverfejlesztés felé?

2016. jan. 2. 19:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindkettő piacképes, talán a mobil rendszerekkel lehet manapság jól keresni, de ahhoz tényleg komoly tudás kell. Én még mindig azt mondom, hogy nyugodtan kezdj bele egy területbe, ami szimpatikus és ha nem tetszik, akkor meglesel mást. Így, ha megtalálod a kedvenc szakirányod, remélhetőleg azt csinálhatod a végén, amit szeretsz. Tanfolyamot szerintem akkor, ha már biztos vagy benne, hogy mit szeretnél csinálni.

G.

2016. jan. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!