Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » XAMPP, mysql adatbázis készíté...

1kicsoda1 kérdése:

XAMPP, mysql adatbázis készítésekor ezt a hibaüzenetet kapom: "Warning: mysql_connect () : in (elérési út) ". Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Iskolában tanulunk webprogramozást html és php-ben. A saját gépemen valamiért mindig ez a hibaüzenet fogad és nem működnek az adatbázisok amiket létrehoztam. Hiába keresgéltem neten nem találtam rá megoldást, ez az oldal az utolsó mentsváram.

2016. jan. 5. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1) Ez a teljes hibaüzenet?

2) Hogy néz ki a kódod?

3) Szerintem használj mysqli-t.

2016. jan. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1)

Ez a teljes hibaüzenet: Warning: mysql_connect(): in D:\XAMPP\htdocs\hirdet\belep.php on line 5


Warning: mysql_select_db() expects parameter 2 to be resource, boolean given in D:\XAMPP\htdocs\hirdet\belep.php on line 6


2)A php része ez:

<?php

$kapcs=mysql_connect('localhost','root','');

mysql_select_db('hirdet',$kapcs);


if (isset($_POST['ok']))

{


$ellenoriz=mysql_query("select * from regiszt where felhnev='$_POST[felh]' and jelszo='$_POST[jelszo]'");


if (mysql_num_rows($ellenoriz))

{

$_SESSION['felh']=$_POST['felh'];

echo "Sikeres belépés! Üdv:" .$_POST['felh'];

header("location:index.php");


}


}



?>


3)

Miért jobb a mysqli?

2016. jan. 5. 13:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Modernebb. Egyébként azt jelzi, hogy hiányzik egy paraméter a kapcsolódás kódjában.
2016. jan. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen a mysql_select_db()-ből hiányolja a paramétert, de szerintem azért mert nem csatlakozik az adatbázishoz valamiért. Na és azt nem tudom, hogy miért nem.
2016. jan. 5. 15:21
 5/12 anonim ***** válasza:
Pontosan ez történik. Ha kapcsolódik az adatbázishoz, akkor a változó típusa resource lesz, de ha nem, akkor false értéket kap, ami boolean típusú. Ennek alapvetően két oka lehet: vagy nem megy a MySQL-szerver, vagy nem jó az azonosító és a jelszó. Ellenőrizd a XAMPP konzolján, hogy fut-e a szerver.
2016. jan. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A szerver az fut. Lehet, hogy a laptopom automatikusan más felhasználónevet és jelszót ad?
2016. jan. 5. 17:34
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. jan. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A sima mysql_valami függvények elavultnak számítanak, php7-től már a nyelvben sincsenek. A mysqli gyorsabb, és jobb is, többet tud, lehet objektum-orientált módon is használni. Ha a tanár a mysql_valami-t tanítja, akkor jobb ha nem nagyon figyelsz, rá, mert kb. 10-12 éves anyagot próbál leadni.
2016. jan. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Fantasztikus akkor jövőre olyan php-ből fogok vizsgázni ami nem ér semmit...
2016. jan. 6. 10:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért nem teljesen, ha megtanulsz programozni, "csak" a változásokat kell lekövetned. Viszont rossz hír: ezt egész életedben csinálhatod :D Mármint ha a programozás mellett maradsz.
2016. jan. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!