Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Több programozással kapcsolato...

Több programozással kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

C-t érdemes pascal után megtanulni?

Milyen nyelv kell még egy informatikusmérnöknek?

Melyik programmal lehet legjobban C-ben programot írni?



2016. jan. 12. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:

C-t érdemes megtanulni.

Utána jöhet a C++, C#, Java, ezek mindenképpen kelleni fognak az egyetemen.

Codeblocks-ot érdemes használni C-hez.

2016. jan. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A C-t feltétlenül érdemes megtanulni. Az talán a legtöbbek által használt nyelv.

Egy olyan szövegszerkesztővel, ami neked fexik és van benne syntax highlight. Utóbbi segíti az olvashatóságot.

2016. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, programjavaslatok jöhetnek még :)
2016. jan. 12. 22:15
 4/4 anonim ***** válasza:

A legfontosabb: programozni tanulj meg, és ne programozási nyelvet!

A piaci igények és a trendek változnak. Amikor én elkezdtem a programozást tanulni, a C# még nem is létezett, a Java pedig egy jelentéktelen kis nyelvecske volt. Ehhez képes ma meglehetősen más a helyzet, és valószínű, 10 év múlva még másabb lesz.

Ha életképes akarsz lenni, 2-3 különböző nyelvet jó, ha ismersz. (Ennek nem feltétlen kell egybeesni a piaci trendekkel, ennek inkább készségfejlesztő szerepe van. Ha ismersz 3 különböző nyelvet, egy negyediket már játszva megtanulsz.) A C szerintem jó választás a Pascal után, elvégre a ma divatos nyelvek többsége C-alapú.

Hogy melyik fejlesztőeszközzel lehet a legjobban C-programot írni, az meg ízlés kérdése. Én a C-t annak idején Turbo C alatt tanultam meg, a C++-t pedig Linuxon futó gcc-vel, szerkesztő gyanánt pedig a Midnight Commander beépített szerkesztőjét használtam. Ízlés és megszokás kérdése.

2016. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!