Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt a Java kódot elmagyaráznát...

Ezt a Java kódot elmagyaráznátok? Pontosabban azt nem értem hogy az a "myArr[x]" hogyan münködik. Addig oké hogy így lehet elöhívni az Array ból a dolgokat, de az "x" az mit keres ott?

Figyelt kérdés

class Arr {

public static void main( String[]args ) {

int [] myArr = { 6, 42, 3, 7 };

int sum = 0;


for( int x = 0; x < myArr.length; x++ ) {

// Itt van amit nem értek:

sum += myArr[x];

}

System.out.println( sum );

}


}



2016. jan. 17. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Az x értéke hivatkozik a tömböd elemeire. Amikor a for ciklus először lefut akkor ugye a nulla értéket veszi fel, ilyenkor úgy kell nézni mintha myArr[0] lenne, ez az első elemet, vagyis a 6-ot jelenti és így tovább minden elemre.
2016. jan. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Index.

Tömb eleme az x-edik helyen.

2016. jan. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát az x az egy elég szerencsétlen választás, de valóban, az a tömb indexe. A tömb azon elemére mutat, ami értéket vesz fel.


myArr = {6,42,3,7,19,23,56}


Ha x egyenlő 2-vel, akkor a harmadik tömbelemre(itt a 3), ha 4-gyel, akkor az ötödik elemre (itt a 19). A tömbök indexhatára általában nulla, ezért mutat az x plusz egyedik elemre az index, pontosabban az x.

2016. jan. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2016. jan. 17. 12:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de az Array-t lerövidíteni tök fölöslegesen Arr-ra még szerencsétlenebb, mint a léptető változót x-nek nevezni :D (amúgy az mi legyen? i? nem sokkal lesz előrébb a kérdező, ha még itt tart)
2016. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ő példájából merítettem, azért a tömbelemek azonossága is.

Tartottam tőle, hogy nehezítené a megértést ha mást írok, ha már egyszer a tömbindex problémás számára.


Egyébként meg, igen, konvencionálisan i-vel szoktuk kezdeni a ciklusváltozókat. i,j, stb.

2016. jan. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!